Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Yazı İçeriği

Çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer sorusu, anne babaların en çok araştırdığı sorulardan birisidir. Dental Park klinik ile çözümü oldukça kolaydır.

Diş ağrısı hem çocuklarda hem yetişkinlerde görülen sık bir sağlık problemi olmakla birlikte özellikle çocuklarda meydana geldiğinde ebeveynler için daha can sıkıcı ve zorlayıcı bir durum olmaktadır. Çocukların bu dönemde daha nazlı olması hatta çoğu zaman sorunu tam olarak dile getirememesi anne ve babalar için daha da zorlayıcı hal almaktadır.

Çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer sorusunun ilk cevabı öncelikle ağrının dinmesini sağlamaktır. Daha sonrasında ise ağrının nedenini öğrenmek ve köklü çözümler bulmak için mutlaka bir pedodonti yani çocuk diş hekimine başvurmanız en doğru ve sağlıklı bir karar olacaktır.

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer: Çocuğun Dişi Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

Diş ağrısı, yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da çok sık görülen sağlık problemlerinden birisidir. Bu nedenle de Dental Park, tüm şubelerinde 24 saat açık dişçi hizmeti sunarak yetişkinlerde olduğu gibi çocuk ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde de uzman diş hekimi kadrosuna sahiptir.

Çocuklarda diş ağrısının oluşumunu önlemek için mutlak asitli ve şekerli gıdaların tüketimini engellemek ve kısıtlamak son derece önemlidir. Zira çocuklarda meydana gelen diş ağrısı ve çürük sorunlarının en büyük nedeni aşırı asitli ve şekerli gıda tüketimleri olmaktadır. Bunun yanı sıra diş ağrılarını önleyebilmek için mutlaka çocuklara küçük yaşlarda düzenli ve doğru diş fırçalamayı öğreterek diş temizliğini alışkanlık haline getirmelerine yardımcı olmalısınız.

Tüm bu önlemlere rağmen çocuğunuzda anlık olarak meydana gelen diş ağrısına karşılık evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler vardır;

– Ağrıyan dişe karanfil koyabilir ya da çürük dişi karanfil yağı sürebilirsiniz.

– Ağrıya dişin üzerine bir parça ezilmiş sarımsak koyabilirsiniz.

– Çocuğunuza tuzlu ya da sirkeli su ile gargara yaptırabilirsiniz.

– Misvak ile temizlik yaparak dişlerdeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler ağrıyı hafifletici yöntemlerdir. Bu yöntemler ile ağrıyı hafiflettikten sonra bir diş polikliniği randevusu alarak çocuğunuzu uzman bir doktora muayene ettirmelisiniz. Dental Park şubeleri, bu noktada yetişkinlere olduğu gibi aynı zamanda çocuklara da sağlık hizmetleri sunan 24 saat açık diş hastanesi olmaktadır.

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer: 5 Yaşındaki Çocuğun Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Hemen hemen her yaşta olan çocuklar için diş ağrılarını evde geçirme yöntemleri aynı olmaktadır. Özellikle diş fırçalamanın alışkanlık haline gelmemesi, asitli ve şekerli yiyeceklerin tüketilmesi çocuklarda ciddi diş problemlerine ve şiddetli diş ağrılarına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yukarı da belirttiğimiz gibi karanfil, karanfil yağı, sarımsak gibi yöntemleri uygulayabilir ve soğuk kompres ile çocuğunuzun diş ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz.

Her ne kadar diş ağrılarını evde hafifletseniz de mutlaka en yakın dişçi randevusu alarak çocuğunuzu bir çocuk diş hekimi olan pedodonti uzmanına göstermeniz ve sorunun kaynağını öğrenmeniz gereklidir. Bu sayede yeniden gelişebilecek diş problemlerini de önlemiş olursunuz. Bu yöntemler aynı zamanda 6 yaş çocuğun diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu soranlar için de etkili cevaplar olmaktadır.

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer: 6 Yaş Diş Çıkarma Ağrısı Nasıl Geçer?

Çocukların ilk çıkan dişleri “süt dişleri” olarak tanımlanır ve özellikle 5 ila 6 yaş arasında bu dişler kendiliğinden düşer ve yerine yeni dişler çıkar. Ancak yeni dişlerin çıkma süreci bazı çocuklar için oldukça sancılı ve ağrılı geçebilmektedir. Burada öncelikle güvenilir bir diş kliniği ile iletişimde olmanız son derece önemli olacaktır.

6 yaş diş çıkarma ağrısına evde uygulanabilecek en etkili yöntemlerin başında soğuk kompres gelir. Çocuğunuzun evde diş ağrısını hafifletmek için soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Ancak bu geçici bir çözüm olacaktır. Eğer uzun süreli ve geçmeyen bir ağrı söz konusu ise Dental Park diş hastanesi şubelerine giderek acil dişçi arayışlarınıza anında hızlı ve kesin çözümler bulabilirsiniz.

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer: Çocuğun Diş Ağrısına Hangi Antibiyotik İyi Gelir?

Çocuklarda Diş Ağrısı Nasıl Geçer: Antibiyotik kullanımı, sadece uzman doktor kontrolünde ve reçete ile kullanılması gereken önemli bir noktadır. Eğer çocuğunuzun diş ağrısı problemi var ise antibiyotik ya da normal ilaç kullanımına başvurmadan önce 7 24 dişçi bularak mutlaka bir uzman çocuk diş hekimine danışmalısınız.

Ağız ve diş sağlığınızı önemseyerek tüm şubelerinde mesai saatleri dışında da nöbetçi dişçi hizmetleri sunan Dental Park, yetişkinlerde olduğu gibi uzman çocuk diş hekimi kadrosu ile 24 saat açık diş hastanesi olarak sizlere güvenilir ve sağlıklı hizmetler sunmaktadır.

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın!