Diş beyazlatma fiyatları, çoğumuz dişimizin beyaz ve temiz görünmesini ister. Peki hepimizin bütçesine uygun mu fiyatları, beyazlatma fiyatları hangi ücret aralığında yapılıyor?

Diş beyazlatma fiyatları, iki tip yöntem bulunmaktadır. Ofis tipi beyazlatma ve ev tipi beyazlatma olmak üzere iki çeşittir. Ofis tipi beyazlatma olarak isimlendirilen yöntem diş hekimi tarafından yapılır. Lazer ışınları ile uygulanan bir tedavidir. Diş temizleme hekim diş etini korumak için diş etine ışıkta kalınlaşan bariyer koyar. Daha sonra özel jel sürülür. Lazer ışık kaynağı ile beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Dışın renginin en az 2 3 ton renk açar. Kalıcılığı en yüksek olan tedavidir. Fiyat olarak da en pahalı tedavidir.

Ev tipi beyazlatma yöntemi ise yine diş hekimi ile yapılır ancak tedavi evden yürütülür. Alt üst çene ölçüleri diş yapısı ölçülür. Ona uygun bir plak hazırlar. Hastaya jel verilir. Nasıl uygulayacağı, kullanacağı hekim tarafından anlatılır. 4 ila 5 saat süre ile takılması gereklidir. Daha uzun süre kullanıldığında daha beyaz dişlere sahip olacaktır. Bu tedavi yöntemi daha uygun fiyatlıdır.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları yılı için de il ve ilçelere ve yapılacak diş beyazlama türlerine göre farklılık göstermektedir. Hem ofis tipi beyazlatma yöntemi ile hem de ev tipi beyazlatma yöntemine talep giderek artmaktadır. Talep arttıkça doğru orantılı olarak fiyatlar da artmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Fiyat

Diş beyazlatma işlemi fiyat seçilen yönteme göre lazer ile mi diş beyazlatma yoksa ev tipi beyazlatma mı uygulayarak beyazlatma işlemi yapılacak buna göre fiyat değişir. Gidilen tercih edilen diş hekiminin elde ettiği tecrübeye göre de değişir. Başvurduğunuz hastanenin veya kliniğin bulunduğu yere göre fiyat değişir. İlçeler illere oranla daha uygundur.

Kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Diş beyazlatma işlemi her kişide farklı derecece yapılır. Eğer çok fazla sararma lekelenme varsa uygulanacak olacak derece de haliyle artar. Fiyat da artar.

Lazer Diş Beyazlatma Fiyatları

Lazer diş beyazlatma fiyatları Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenir. Türk Dişhekimleri Birliği komisyonun verdiği karara göre ücret listesi hazırlanır. Gerek klinik gerek hastane yapılan işlem aynı olsa da fiyatlar değişir. Özel kliniklerde belirli tarihlerde fiyatta indirimler olabiliyor. Haberdar olmak için araştırılmalıdır. Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen listeden cüzi miktarda değişiklik yaparak klinik ve hastanelerde fiyat belirlenmektedir. Lazer diş beyazlatma fiyatı hastane, klinik, diş hekimi ve bölgelere göre farklılık göstermektedir.

İstanbul’daki tedavi fiyatları hakkında bilgi almak isteyen hastalara Dental Park Dudullu, Ümraniye Santral ve Esenevler Ağız ve Diş Sağlığı poliklinikleri ile diş hekimlerine, diş polikliniklerine, ağız ve diş sağlığı merkezlerine veya diş hastanelerine başvurmaları önerilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Devlet Hastanesi

Diş beyazlatma fiyatları devlet hastanesi burada yapılan beyazlatma işlemi klinik ve özel hastanelere göre daha uygundur. Ülkemizde bulunan birçok devlet hastanesi bu beyazlatma işlemini yapmaktadır. Alanında uzman doktorlar bulundurmaktadır. Ancak gitmeden önce işlemi uygulayacak olan diş hekiminizi mutlaka araştırınız. Daha önce yaptığı işlemleri tecrübesi hakkında bilgi edininiz. Yapılan yanlış bir operasyon dişlerinizin daha kötü olmasına yol açabilir. Dişlerin kötü olması gülüşü de etkileyeceği için estetik yönden olumsuz etkiler.

Devlet hastanesinde SGK kişinin durumuna göre fiyatı karşılar. Kimi durumlarda bir kısmını karşılarken kimi durumlarda da tamamını karşılar. SGK’nun ücreti karşılayabilmesi için bazı şartları bulunmaktadır. Herhangi bir sağlık sıkıntısı dişle ilgili bir sıkıntısı olmayan kişilerin hiçbir ücretini karşılamaktadır. Estetik amacıyla yapılan diş beyazlatma yöntemi SGK tarafından hiçbir şekilde ödenmemektedir. Ücretin tamamını hastanın kendisi karşılamak zorundadır.

Devlet hastanesinden diş beyazlatma işlemi için randevu plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi kliniğinden alınır. E-devlet üzerinden veya 182 numaralı hattı arayarak MHRS sisteminden randevu alınır. Yapacak olan doktor iyice araştırılıp ona göre randevu almakta fayda var.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button