Diş Estetiği Fiyatları 2021

Diş estetiği fiyatları hayallerinde ki gülüşe sahip olmak isteyen ve estetik diş yaptırmayı düşünen kişiler tarafından merak edilen bir konudur.

Diş estetiği fiyatları birebir görüşmeler ile belirlenmelidir, her hastaya uygulanacak yöntem farklı olacağı için fiyatlarda kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Hastaya yapılan ilk muayenede hastanın ihtiyacı olan tedavi yöntemi belirlenmekte ve hastaya fiyat verilebilmektedir. Diş estetiği son yıllarda birçok farklı yöntemle geniş yelpazede yapılabilmektedir. Gelişen teknolojik imkânlar sayesinde hastanın ihtiyacı olan işlemler kısa sürede ve acısız yapılabilmektedir. Ağız ve diş sağlığına önem veren ve etkileyici bir gülüşe sahip olmak isteyen herkes diş estetiği yaptırmayı düşünmektedir.

Diş estetiği fiyatları,  diş problemi olan ya da daha güzel dişlere sahip olmak isteyen kişiler tarafından bazen engel teşkil edebilmektedir. Sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmak elbette herkesin hayalidir fakat estetik diş fiyatları bazı hastalara pahalı gelebilmektedir. Diş estetik yöntemleri nelerdir? Ve Diş estetiği fiyatları neye göre belirlenir? Ayrıntıları yazımızda…

Diş Estetiği Fiyatları

Estetik diş tedavisi fiyatları her yıl güncellenmektedir, bunun en önemli sebeplerinden biri de artan diş malzemesi fiyatlarıdır. Diş estetiği ücretleri belirlenirken dikkate alınan bazı kriterler vardır, bu kriterlerden en önemlileri ise şunlardır:

 • Hastaya uygulanacak olan işlemler
 • Kullanılacak malzemeler
 • Kullanılacak malzemelerin kalitesi
 • Hastanın ağız ve diş durumu
 • Tedavinin süresi
 • Diş hekimi ve diş kliniği

Ülkemizde son yıllarda diş estetiği yaygınlaşmış ve oldukça ileri seviyelere gelmiştir. Ülkemizde diş estetiği kısa sürede ve diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Bu sebeple yurt dışından da pek çok kişi ülkemizde diş estetiği yaptırmayı tercih etmektedir.

Diş estetiği diş hekiminin ilk muayenesi ile belirlenmekte ve planlanmaktadır. Klinik ve radyolojik muayeneler sonucu hastaya uygun en iyi ve en doğru yöntemler hekim ve hasta iş birliği ile belirlenmektedir. Tedavi süresi hastadan hastaya ve uygulanacak işleme göre değişiklik göstermektedir.

Estetik Diş Dolgusu Fiyatları

Dolgu diş uygulamaları diş çürüğü ve diş lekelerinin temizlenmesiyle oluşan boşlukların doldurulması yöntemidir. Çürük ya da lekeli dişten istenmeyen kısım çıkarılır ve bu sayede çürüğün ilerlemesi durdurulur. Yapılacak dolgu işlemi ile hem dişin görünümü düzenlenir hem de diş güçlendirilerek dirençli hale getirilir. Estetik diş dolguları ise dişin normal görünümde olmasını sağlayan bir yöntemdir, kullanılan özel diş malzemeleri sayesinde diş ile aynı renkte ve normal görünümde bir diş elde etmek mümkündür.

Estetik dolgu diş fiyatları, tedavi edilecek dişin konumu, dolgu boyutu ve kullanılacak malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Diş dolgusunda amalgam, kompozit malzemeler, porselen ya da altın kullanılabilmektedir. Diş hekiminiz dolgu malzemesini dişin durumu ve sizin bütçenize uygun olarak seçmektedir.

Diş Eti Estetiği Fiyatları

Diş eti estetiği son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz ve gülüş tasarımında önemli bileşenlerden biridir. Dişler düzgün bir şekilde sıralanmış olsalar bile diş etleri normal ve sağlıklı bir görünümde değilse güzel ve estetik bir gülüş beklenemez. Diş etlerinde ki problemler, diş etinin dişleri kapatması, diş etlerinin yoğun olması gibi sebeplerle diş eti estetiği yapılabilmektedir.

Estetik diş yaptırma fiyatları sabit bir şekilde olmayıp farklı ölçütler temel alınarak oluşturulmaktadır.  Uygulanacak olan yöntem, kullanılacak malzeme ve dişlerin durumu gibi etkenler diş eti estetiği fiyatının belirlenmesinde en önemli etkenlerdendir.

Pembe Diş Estetiği Fiyatları

Pembe diş estetiği diş etlerinde meydana gelen ya da doğuştan var olan problemlerin giderilmesini sağlar. Lazerle ya da farklı uygulamalar ile diş eti estetiği yapılabilmektedir. Pembe diş estetiği ücretleri uygulanacak yöntem ve tedaviye göre değişiklik göstermektedir.

Estetik Diş Fiyatları

Estetik diş uygulamaları günümüzde insanların görünümüne çok fazla önem vermesinden kaynaklı olarak artmıştır. Gelişen teknoloji ve diş hekimliği kişilerin istek ve gereksinimlerine cevap verecek niteliktedir. Diş estetiği sayesinde herkes sağlıklı ve güzel bir gülüşe kavuşabilmektedir. Diş estetiğinde uygulanan bazı yöntemler şunlardır:

 • Gülüş tasarımı
 • Diş eti estetiği(pembe estetik)
 • Diş beyazlatma
 • Kompozit bonding uygulamaları
 • Porselen lamine uygulamaları
 • Full estetik porselen kuronlar
 • İmplant uygulamaları
 • Restorasyonlar
 • Lazer uygulamaları

Dental Park estetik diş fiyatları kişiye uygun yöntem, teknik, kullanılan malzeme ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. En doğru ve güncel bilgileri almak için güler yüzlü ve uzman hekimlerimizle görüşmenizi, ön muayeneyle diş estetiği planınızı oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Ön Diş Estetiği Fiyatları

Ön diş estetiği, diş estetik uygulamaları arasında sıklıkla tercih edilen tedavi şekillerindendir. Ön dişler konuşma ve gülüşümüzde doğrudan ortaya çıkmaktadır. Diş estetiğinde ve gülüş tasarımında ön dişlerin etkisi en büyük paya sahiptir. Bu sebeple ön dişlerin sağlıklı ve düzgün bir dizilişte olması oldukça önemlidir.

Ön dişlerde farklı uygulamalar yapılmaktadır. Ön kesici dişler yan kesici dişler ve köpek dişlerinde şekillendirmeler yapılarak farklı estetik diş uygulamaları elde edilebilmektedir. Ön dişlerinde çürük, lekelenme, çatlak ve kırık olanlar ise ön dişlerine estetik dolgu yaptırarak doğal bir görünüme kavuşabilmektedirler. Ön dişler için kullanılan kompozit diş malzemeleri sayesinde yapılan dolgu gerçeğinden ayırt edilememekte ve uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Estetik ön diş dolgusu fiyatları dişin durumu ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Diş Estetiği Lamine Fiyatları

Birçok diş probleminde kullanılabilen lamine diş, özellikle problemli olan ön dişlerde porselenden hazırlanan tabakanın dişlere yapıştırılmasıyla yapılmaktadır. Lamine dişler dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak doğal ve estetik dişler elde edilmektedir. Lamine diş fiyatları kullanılan malzeme, hastanın diş yapısı ve uygulanan yöntemlere göre belirlenmektedir.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button