fbpx

Diş estetiği nedir sorusu özellikle estetik, özgüvenli dişlere ve gülüşe sahip olmak isteyenlerin radarına giren önemli sorulardan birisidir.

Diş estetiği, dişlerin aynı hizada ve bakımlı bir görünüme sahip olması için son derece önemli uygulamaları içinde barındırır. Uzman diş hekimi tarafından uygulanan işlemler sayesinde dişlerin daha beyaz, sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşturulması mümkündür.

Özgüvenli, estetik ve göz alıcı gülüşe sahip olmayan her bireyin diş estetiği yaptırabilmesi mümkündür. Bireyin diş sorunları doğrultusunda her hastaya farklı diş estetiği uygulamaları yapılabilir. Burada bireyin ağız ve diş yapısına uygun olarak en etkili yöntemlerin tercih edilmesi ise başarılı ve estetik sonuçlar için önemlidir.

Estetik dişler için uygulanan yöntemler son derece basit ve pratik uygulamalardır. Dolayısıyla da estetik gülüş sergilemek isteyenler tarafından diş estetiği uygulamaları çok fazla tercih edilmektedir. Bu uygulamalar bazı hastalarda 2 ila 3 seansta yapılabilirken bazı hastalarda tek seansta bile tamamlanabilir.

Diş Estetiği Nedir: Diş Estetiği Nedir Nasıl Yapılır?

Dişler, beslenme açısından önemli yapılar olmakla birlikte aynı zamanda dış görünüm açısından da estetik görünümü etkileyen yapılardır. Haliyle dişlerin estetik bir görünüme sahip olması da her dış görünüşüne önem veren kişi için öneme sahiptir. Sosyal hayatı ve özgüveni doğrudan etkileyen dişlerin aynı hizada, lekesiz, beyaz yani kısacası güzel bir görünüme sahip olması ise “Diş estetiği” olarak adlandırılır.

Diş tasarımı ve diş estetiği kişiye özel olduğundan nasıl yapıldığına dair herkes için genel-geçer bir durum söz konusu değildir. Dişlerin doğal ve şık bir görünüme sahip olması için bireyin ihtiyaçları ve şikayetleri doğrultusunda kaplama, dolgu, beyazlatma ve benzeri gibi farklı yöntemler uygulanarak diş estetiği uygulamaları her birey için kişiselleştirilir.

Diş Estetiği Nedir: Estetik Diş Nedir?

Estetik diş, bireyin ağız yapısına uygun yapıda ve sağlıklı olan dişler anlamına gelir. Doğal, aynı hizada ve sağlıklı görünen dişler estetik görünüme sahip olur. Bu sayede bireyin sosyal hayatında kendisine özgüveni çok daha fazla olacaktır.

Estetik diş elde edebilmek için diş kliniği gibi alanlarda uzmanlar tarafından farklı uygulamalar yapılabilir. Zirkonyum diş, implant diş, ortodonti, protez diş tedavisi, pembe estetik, diş beyazlatma ve benzeri gibi birçok uygulama diş polikliniği bünyesinde uzmanlar tarafından uygulanabilir.

Diş Estetiği Nedir: Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Estetik diş dolgusu, kompozit malzemeler ile bireyin doğal diş rengine uygun şekilde yapılarak dişe estetik görünüm kazanmayı amaçlayan bir işlemdir. İşlem sonrasında dişlere doğal ve estetik bir görünüm kazandırması, zararı olmaması ve uzun ömürlü olması sebebi ile fazlasıyla tercih edilen dolgu modelidir.

Estetik diş dolgusu, İstanbul diş hastanesi gibi kurumlarda ve bazı devlet hastanelerinde yapılabilen bir işlemdir. Diş estetiği fiyatları ise dolgu yapılacak olan diş sayısına ve dolgu malzemesine göre değişkenlik gösterebilir.

Diş Estetiği Nedir: Diş Estetik Dolgu Nedir?

Diş estetik dolgu; estetik görünüme sahip olmayan, kırık ya da çatlak dişlerin doğal dişler ile aynı görünüme kavuşturulması için uygulanan estetik diş uygulamasıdır. Estetik dolgu, genellikle kompozit malzemeler ile yapılır. Dayanıklı ve kolay bir işlem olmasının yanı sıra aynı zamanda doğal bir görünüm sergilemesi de diş estetik dolgusunun çok fazla tercih edilmesine ortam hazırlayan temel nedenlerdir.

Diş Estetiği Nedir: Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş estetiği işlemlerinin ne kadar süreceği tamamen kişiye bağlı bir durumdur. Mevcut ağız ve diş sağlığı problemlerine göre ve dişlerin estetik görünümünü gölgeleyen sorunlar için uygulanacak olan yöntemlere göre her hasta için diş estetiği süreci farklılık gösterebilir.

Diş estetiği, genel olarak basit ve acısız işlemlerden oluşur. Bu nedenle de ortalama olarak 4 ila 7 gün gibi kısa bir zaman zarfı içerisinde diş estetiğinin tamamlanması ve dişlerin estetik bir görünüme kavuşturulması mümkün olur.

Diş Estetiği Nedir: Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği, tıp alanında bir uzmanlık dalıdır. Ağız ve diş sağlığı alanında lisans eğitimi almış olan diş hekimleri, aynı zamanda yüksek lisans eğitimini estetik diş üzerine aldıkları takdirde “Estetik Diş Hekimi” unvanı alır. Bu unvan sayesinde estetik diş uygulamalarını uygulayarak mesleğini icra etmeye hak kazanır.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button