Diş eti estetiği, insanın yüzünün güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlayan şüphesiz ki gülüşümüzdür. Güzel bir gülüşe sahip olmak da dişlerden geçer. Bakımlı ve sağlıklı dişler, diş etleri gülüşünüzü güzelleştirir.

Diş eti estetiği, diğer bir adıyla pembe estetik olarak bilinir. Diş etleri ilerleyen zaman içeresinde kendiliğinden veya dış faktörlerden dolayı var olan sağlıklarını kaybedebilirler. Bu diş etlerinde oluşan deformasyon dişlerin gereğinden çok ortada olmasını ya da dişlerin yerinden oynamasını bile neden olabilir. Aynı zamanda hiç de estetik durmayan bir görüntüye sebep olabilir. Çoğu kişi de bu görüntüden rahatsız olmaktadır.

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği nasıl yapılır: Diş etinden şikayeti olan çoğu kişinin sorunu dış eti çekilmesidir. Diş Eti çekilmesi, dişin çeşitli sebeplerden dolayı damak tarafına doğru bir gerileme, çekilme görülür. Bu da dişlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum hem fonksiyonel olarak sağlıksız hem de estetik bir görüntü sağlamaz. Bu durumu ortadan kaldırmak için diş eti estetiği yapılması gerekir.

Diş eti estetiği yaptıranlar bu yönteme başvuranlar diş etinin asimetrik kötü görüntüsünden yakınmaktadır. Dişlerin her biri farklı şekilde ortaya çıkar ve hoş bir görüntü oluşmaz. Bir veya iki seansta tedavi yapılır.

Gelen hastaların bir başka yakındığı durum ise diş etlerinin renginde ve dokusunda oluşan bozulmadır. Dış etkenler veya genetik faktörlerden dolayı kırmızıya, daha koyu renklere dönüşür. Bu tedaviyle düzeltilir.

Diş etlerinde var olan düzensizlik ya da oluşan büyümeler gibi durumlar gözlendiğinde rezektif diye adlandırılan tedavi yöntemi uygulanır. Diş eti kesilir ve uzaklaştırılır. Diş eti estetiği tedavi süresi yaklaşık olarak 30 dakika sürer. 10 ila 21 gün tedavi süresi vardır.

Diş Eti Estetiği Fiyatları

Diş eti estetiği fiyatları tedaviyi yapan hekime göre fiyatlar değişmektedir. Uygulama yapılacak hastanın durumuna, diş yapısına göre de değişiklik göstermektedir. Lazerle uygulanan diş eti estetiği fiyatları daha pahalı olmaktadır.

Diş Eti Estetiği Ne Kadar?

Diş eti estetiği ne kadar: Hangi diş eti tedavisi uygulanacağına göre fiyat aralığı değişiklik göstermektedir. Bu tedavinin fiyatlandırılmasında öncelik olarak Türkiye genelinde belirlenmiş her hastanenin uyguladığı standart ücret hesaplanır. Tedavinin uygulanmasında kullanılan malzemeler ve toplam seans göz önüne alarak fiyatlarda oynama olabilmektedir. İlk randevu ücretsiz olup daha sonra fiyat belirlenen klinikler bulunmaktadır.

Lazerle Diş Estetiği

Lazerle diş estetiği diğer klasik diş estetiği yöntemden farklıdır. İşlem şekli, iyileşme süreçleri, hastanın konforu açısından değişiklik gösterir. Lazer teknolojisinin gelişmesiyle birlikte her alanda lazere rağbet artmıştır. Lazer tedavisinde önemli olan iki şey lazerin kullanımı ve lazeri kullanan doktorun el becerisidir. Lazerle yapılan herhangi bir hata ciddi doku kayıplarına neden olur.

İlk yapılan işlem diş taşı temizlenmesidir. Ultrasonik kazıyıcılar yardımı ile temizlenir. Ancak kalp pili bulunan kişilere yapılması tavsiye edilmez. Diş taşı temizliği bakteri plaklarını ve lekelerin gitmesini sağlar. Lazerle diş estetiği daha az ağrı ve daha az kanamayla tedavi edilir. Dokuya verilen zarar en aza indirgenir. Bundan dolayı lazerle tedavi daha çok tercih edilir.

Gülüş Estetiği Diş Eti

Diş eti gülüş estetiği amaçlanan istenilen durum şöyledir:

  • Dişlerin olması gerektiği gibi estetik bir şekilde seviyelemesi gerekir.
  • Dişleri saran ve çevreleyen dokular sağlıklı hâle getirilir.
  • Diş etlerinde oluşan kanama ve doku zedelenmeleri giderilir.
  • Ağız kokusu ve yara oluşumunun önüne geçilmek istenir.
  • Uzun dönemde dişlerin sağlıklı olması hedeflenir.

Gülerken veya konuşurken fazlaca gözüken diş etleri kötü bir görüntüye sebep olur. Dişlerimiz yemek yemenin yanı sıra estetik bir görüntüye de sebep olur. Gülüşümüzde büyük rol oynar. Diş yapısına ve gülüşlerine güvenen kişiler daha mutlu hissetmektedirler. Özellikle diş etlerinin dış görünümü sebebi ile bunu takıntı haline getirmiş hastalar olabilmektedir. Hatta bu durum sebebi ile psikolojik sorunlar yaşayarak asosyal olan kişiler de vardır.

Dişlerimizde oluşan sorunlar bizi kötü etkilemektedirler. Kişi kimi zaman da sağlıklı dişleri bulunsa da diş ve diş etlerinin orantısızlığı, şekil ya da biçim bozuklukları Estetik anlamda iyileştirmek isteyebilir. Güzel bir gülüş kişiye psikolojik olarak da güç kazandırır. Karşıdaki insanda iyi bir intiba oluşturur.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button