Diş Eti Tedavisi

Diş Eti Tedavisi

Yazı İçeriği

Diş eti tedavisi ağız içinde yer alan dişleri saran etlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak görmüş oldukları zararı gidermek için uygulanır. Çoğu zaman bakteri birikmesinden dolayı oluşan enfeksiyonu ortadan kaldırmak için yapılır.

Diş eti tedavisi geciktirilmemesi gereken bir uygulama olup, hastanın bu rahatsızlığı önemsemesi gerekir. Aksi takdirde dişlerin zaman içinde gevşemesine hatta kaybedilmesine neden olur.

Profesyonel olarak diş eti tedavisini veren Dental Park Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri Ümraniye Santral, Dudullu ve Esenevler ilçelerinde en iyi diş hekimleriyle hizmet vermektedir.

Diş Eti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ağız içinde en önemli yerlerden biride diş etleridir. Diş etinde meydana gelen herhangi bir rahatsızlıkta çoğu olumsuz durumla karşılaşmak mümkün. Bu durumun önüne geçmek için diş etlerine tıbbi tedaviler uygulanır.

Diş eti tedavisinde öncelikle sert birikintiler özel aletler kullanılarak uzaklaştırılır. Bu aşamadan sonra hastaya günlük mikrobiyal dental plağının nasıl temizleneceği öğretilir. Bu işlem basit diş eti sorunları için geçerlidir. Daha büyük sorunlarda lokal anestezi uygulaması ile periodontoloji cerrahi tedavisi uygulanır. İşlemler sırasında lazer ve bazı teknolojik aletler kullanılarak tedavi başarı ile sonuçlanır.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş eti hastalıkları arasında en fazla karşılaşılan diş etlerinin çekilmesidir. Bu problem meydana geldiğinde öncelikle uzman bir ağız ve diş sağlığı merkezi ile görüşülmelidir. Orada bulunan dişçi sizin muayenenizi yapar ve sonrasında en uygun tedaviyi uygular.

Diş eti tedavisi işlemlerinde çekilmelerle oluşan ceplerin temizlenmesi ya da daha büyük çaplı çekilmelerde cerrahi müdahalelerle tedavi edilir. Çoğu başarılı tedaviler diş polikliniği içinde profesyonelce gerçekleştirilmiş olup, hastanın tedavi sonrasında dişlerine nasıl bakması gerektiği anlatılarak tedavi sonlandırılır.

Diş Eti İltihabı Tedavisi

Diş etinde meydana gelen iltihaplanma için öncelikle erken teşhis çok önemlidir. Bu sayede sorun küçük operasyonlarla çözülebilir. Bazı durumlarda sadece iyi bir ağız bakım tavsiyesi ile tedavi sonlanırken, bazı durumlarda cerrahi uygulamalarla tedavi sonlanmış olur.

Tedavi öncesinde ağızın ve dişlerin durumu kontrol edilir. Varsa diş taşları ve çürükler için işlemler yapılır. Plak, tartar ve bazı bakteriler ortadan kaldırılır. Çoğu durumda lazer ve ultrasonik aletler kullanılarak tedavi hızlandırılır. Gerekirse dişler üzerinde restorasyon işlemleri uygulanır ve uzun süreli ağız sağlığı korunmuş olur.

Diş Eti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş eti tedavisi uygulanırken ağızın durumu, diş ve diş etlerinin sağlığı tedavi süresini etkilemektedir. Enfeksiyona bağlı çeşitli deformelerin oluşması tedavi süresini uzatmaktadır. Özellikle geniş ceplerin oluşması ve dişlerin gevşemesi durumunda tedavi 1 hafta kadar sürebilmektedir. Bazı durumlarda ise sadece 1 gün içinde tedavi tamamlanmaktadır.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi Ücreti

Diş eti çekilmesine karşılık uygulanan tedavilerde belli ücretler alınmaktadır. Bu işlemelerde fiyatı belirleyen etmenler daha çok diş etinin durumu, hastane ve diş doktoru olmaktadır. Eğer doğru bir diş eti tedavisi fiyatı alınmak isteniyorsa ağız ve diş sağlığı merkezlerine gidilerek muayene olunmalıdır.

Diş Eti Çekilmesi Doğal Tedavisi

Diş eti çekilmesine bağlı olarak birçok tedavi uygulanmaktadır. Özellikle doğal tedaviler bu rahatsızlık için çokça merak edilmektedir. Günümüzde gelişen yöntemlerle bazı doğal çözümler bulunmuştur.

Bitkisel olarak uygulanan diş eti tedavilerinde süreklilik çok önemlidir. Çünkü tıbbi müdahaleler gibi ani çözüm odaklı olmayıp, yavaş gelişen bir tedavi sürecidir.

Aşağıda yer alan bitkisel uygulamalar ile basit diş eti çekilmeleri giderilebilir:

  • Susam yağının çekilen bölgeleye direk sürülerek uygulanması
  • Tuzla suyu karıştırarak gargara yapılması
  • Karbonatlı su ile gargara yapılması
  • Karanfil çiğnenmesi
  • Yeşil çay tüketilmesi, ağızda bir süre bekletilmesi

Yukarıda yer alan uygulamalar ile diş eti çekilmesi için tedaviler yapabilirsiniz. Diş etinin normale dönmemesi durumlarında mutlaka doktora gidilmesi gerekir.

Diş Eti Şişmesi Tedavisi

Diş eti tedavisi çoğu zaman şişme ve ağrının olduğu zamanlarda uygulanır. Kişinin ağız içinde yapılan bu müdahale ile rahatlama ve sorunun giderilmesi ile yaşam konforu devam eder.

Diş eti şişmesi sonrası uygulanan tedavi öncelikle dişin et yüzeyinde meydana gelen sorunun nedeni anlaşılır. Sonrasında plak, diş taşı ve bakteri temizliği yapılır. İşlemler sonrasında hastaya ağız bakımı konusunda bilgi verilerek tedavi sonlandırılır.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Diş eti hastalıkları için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle erken teşhis ile başlayan tedavide kolayca çözüme ulaşılırken, geç teşhislerde maalesef tedavi süresi daha uzun ve zorlu olmaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji ile diş ve diş eti üzerinde oluşan kalın tabakalar, plaklar ve tartarlar özel araçlarla temizlenir. Gerekirse diş eti tedavisi için diş üzerinde restorasyonlar yapılır, lazer ve ultrasonik uygulamalar ile hızlı iyileşme sağlanır.

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın!