fbpx

Diş teli renkleri, günümüzde diş teli tedavisini daha eğlenceli ve estetik kılan özelliklerden biridir. Ortodontistinizden talep ederek renkli teller ve lastikler seçebilirsiniz.

Ortodontistiniz her ziyaretinizde tellerinizi sıkacağından her randevunuzda yeni renkler seçmeniz mümkündür. Ortodontiste ne sıklıkta gittiğinize bağlı olarak, her dört ila sekiz haftada bir yeni renklerle karşılaşabilirsiniz. Seçtiğiniz bir renk hoşunuza gitmezse aynı rengi çok uzun süre takmak zorunda kalmazsınız.

Renkli Diş Teli

Diş telleri olan çoğu insan, aylarca veya birkaç yıl boyunca telleri takmaktadır. Bu uzun süreci kolaylaştırmak adına yapılabilecek şeylerden biri de telleri renkli seçerek biraz daha eğlenceli hale getirmektir. Seçebileceğiniz birçok tel rengi vardır ve tedavi sürecinde farklı renkler arasında değişiklikler yapmak mümkündür.

Doktorunuz diş teli renkleri ile ilgili size bilgi verebilir. Ancak, unutmamak gerekir ki en güzel diş teli renkleri kişiden kişiye farklı olabilmektedir.

Diş Teli Lastik Renkleri

Kırmızı, mavi, yeşil, mor ve pembe en yaygın diş teli lastiği renklerinden bazılarıdır fakat siz, kendi renk kombinasyonunuzu oluşturmak için farklı renkleri karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Diş telleriniz için doğru renk seçimi yapmakta sorun yaşıyorsanız ortodontistinize de danışabilirsiniz.

Renkli Diş Teli Lastiği

Diş teli renkleri seçmek mümkün olduğu gibi, diş tellerine takılan ve tedavinin önemli bir parçası olan diş teli lastiklerini de renkli seçebilirsiniz.

Ortodontistiniz hangi renk seçeneklerinin mevcut olduğunu size söyleyecektir. Siz de bu renkler arasından seçim yaparak size uygun olan ve diş tellerinizdeki renkler ile uyumlu olan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli Diş Teli İyi Mi?

Renkli diş tellerinin çalışma mantığı ve işlevselliği, geleneksel diş telleri ile birebir aynıdır. Bu nedenle, renkli diş teli seçerken tedavinin etkisinin azalıp azalmayacağına dair endişe duymak gerekmez. Tedaviniz aynı şekilde başarılı olacaktır.

Diş Teli Braket Renkleri                  

Diş teli braket renk seçenekleri o kadar fazladır ki birçok ortodontist, hastalara tüm renk seçenekleri yelpazesini gösteren bir renk çarkı sunar. Bunlar genellikle bir sanatçının paletine bile benzemektedir.

Diş Teli Renk Önerisi

Diş telleri için renk seçmek eskiden daha zorlu olmaktaydı. Küçük elastik bantlar için tek renk seçenekleri donuk renklerdi ve daha düz dişler elde etmenize yardımcı olmak dışında herhangi bir estetik katkısı yoktu.

Ancak, günümüzde bordodan, karanlıkta parlayan yeşil şeritlere kadar yüzlerce farklı renk tonuna erişebilmek mümkündür.

Renk seçecek olan kişiler özetle şunlara dikkat edebilirler:

Açık renkler koyu tenli kişilere daha iyi olabilirken, koyu renkler daha açık tonlu kişilerde iyi olabilmektedir.

Şeffaf veya gümüş diş telleri ve renk kombinasyonları en az göze çarpan seçeneklerdir.

Beyaz veya soluk sarı diş telleri dişlerinizin sarı görünmesine neden olabilir.

Siyah, yeşil veya kahverengi diş telleri takılırsa dişlerinize bir şey sıkışmış gibi görünebilir.

Görünmez hizalayıcılar, metal diş tellerini korumak veya takmak istemeyen insanlar için iyi alternatifler oluşturur.

Renk seçerken bunlara dikkat ederseniz daha kolay olacaktır.

Renkli Diş Teli Lastiği Fiyatları

Renkli diş teli lastiği fiyatları markadan markaya değişebilmektedir. Bu nedenle, kesin bir fiyat alabilmek için ortodontistinizle hangi materyallerin ve hangi markanın kullanılacağına dair konuşmalısınız.

Ayrıca, tedaviyi uygulayan yerin fiyatlandırmasına göre de farklılık olmaktadır. Ancak, fiyatlar, geleneksel tellere kıyasla çok yüksek olmamaktadır.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button