All on Four Implants

All on four implants: Zamanla diş kaybetmek tamamen normaldir. Sonuçta, her gün kapsamlı aşınma ve yıpranmaya maruz kalıyorlar. Ancak durum yaygın olmasına rağmen, tüm dişlerini kaybeden birçok insan gülümsemelerinden utanıyor ya da en sevdikleri yiyecekleri konuşmaktan ya da yemekten rahatsızlık duyuyor.

All on four implantlar tüm üst veya alt diş setini değiştirmek için tasarlanmış eksiksiz bir implant setidir. Protezlerle kıyaslandığında daha doğal bir görünüme sahip ve daha kalıcı bir alternatif olmaktadır.

All on Four Implant Nedir?

Geleneksel olarak, her implant diş, bir cerrahın diş etlerine yerleştirdiği küçük bir titanyum vidaya sahiptir. Daha sonra diş hekimi vidaya tek bir takma diş yerleştirir.

All-on-4 implant ile kaybedilen her dişi tek tek değiştirmeniz gerekmez. Bunun yerine, bir diş hekimi çene kemiğinize yapay diş kökü yerini alan dört titanyum vidayı cerrahi olarak yerleştirir. Bu yönteme “All on Four” denme sebebi de dört tane vida takılmasıdır. Daha sonra ağzınızın tamamında kesintisiz bir görünüm için bu dört bölgeye kalıcı bir protez takılabilir.

Protez kalıcı olarak ağızda yer alır ve etrafınızdaki gerçek dişiniz kadar doğal görünür.

All on four implants cerrahisi ile birçok kişi görünümlerine yeniden güven kazanır. İmplantlar, hastaların aşağıdakiler de dahil olmak üzere ömür boyu gülümsemenin tadını çıkarmasını sağlayan çeşitli faydalar sunar:

Tüm eksik diş setinizi sadece bir günde tek bir ameliyatla değiştirebilirsiniz.

Prosedür, tüm diş setinizi sadece dört implantla geri kazandırır.

All-on-4 implantlar, her bir dişin ayrı ayrı değiştirilmesinden daha ucuzdur.

Genellikle herhangi bir kemik greftine ihtiyacınız olmaz.

All-on-4 implantlar, tam diş setini kaybetmiş her yaştan insan için harika bir seçenektir ve çoğu hasta sonuçlarından tamamen memnundur.

All on Four Implant Tekniği

All on four implants tekniğinden yararlanmadan önce, siz ve diş hekiminiz, bu implantların sizin için ideal seçenek olduğundan emin olmak için prosedürün her yönünü gözden geçirmelisiniz. All-on-4 implantları seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı potansiyel dezavantajlar şunlardır:

İmplantları yerinde tutmak için yüksek seviyede kemiğe sahip olmanız gerekir.

İşlemden önce dişlerin nasıl hissettiğini veya nasıl göründüğünü test edemezsiniz.

İmplantlar, ağzınızın molar bölgesine yerleştirilemez

Ancak, bu dezavantajlar sizi korkutmamalıdır. Uzmanlarımız sizin için en uygun olan tedavi yöntemini belirleyip, tedaviyi sorunsuz bir şekilde uyguladıkları için hastalarımız yeni dişlerinden memnun kalmaktadır.

All on Four Implant Fiyatı

All on four implants maliyeti, seçtiğiniz malzeme, ihtiyacınız olan implant diş sayısı ve diş kapsama alanınız dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. İşleminizden önce, herhangi bir sigorta veya indirim alıp alamayacağınızı sormalısınız.

Genellikle implantın standart akrilik malzemesini veya uzun ömürlü porselenini seçebilirsiniz.

Fiyat her hastaya göre değişebilmektedir. Bu nedenle, uzmanlarımıza danışarak size özel fiyatın belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button