Hamileyken dişçiye gidilir mi sorusu, her kadının hamilelik döneminde mutlaka merak ettiği ve araştırdığı önemli konulardan birisidir.

Ağız bakımı ve diş sağlığı hayatın her döneminde önemli olsa da özellikle hamilelik döneminde hem annenin hem de anne karnındaki bebeğin sağlıklı olması açısından çok daha fazla öneme sahiptir. Bu nedenle de düzenli ağız ve diş temizliğinin yapılması ve rutin kontrollerinin ihmal edilmemesi gereklidir.

Gebelik döneminde diş sağlığı son derece önemli olmakla birlikte diş polikliniği ya da diş hastanesinden diş randevusu alınmadan önce rutin gebelik takibini yapan kadın doğum uzmanına mutlaka danışılmalı ve herhangi bir diş sağlığı problemi olduğunda mutlaka en doğru zamanda dişçiye gidilmelidir. Zira gebeliğin her dönemi diş tedavisi için özellikle anne karnındaki bebeğin sağlığı açısından uygun olmayabilmektedir.

Hamileyken Dişçiye Gidilir mi: Hamilelikte Diş Tedavisi Olur mu?

Toplumda genel olarak hamilelik döneminde diş tedavisinin asla yaptırılmaması gerektiği ve diş tedavisinin özellikle anne karnındaki bebeğin sağlığı için son derece tehlikeli olabileceği yönünde yargılar olsa da bu yargılar kısmen yanlıştır. Zira rutin gebelik takibini yapan kadın doğum uzmanının da görüşü alınarak doğru zaman diliminde hamilelikte dişçiye gidilmesi mümkündür.

Her alanda uzman ve deneyimli diş hekimi kadrosu ile 7 gün 24 saat açık dişçi olarak sizlere acil dişçi hizmetleri sunan Dental Park diş polikliniği, normal zamanlarda olduğu gibi hamilelik döneminde de dişlerinizi güvenle emanet edebileceğiniz ilk adrestir. Hamilelik döneminde meydana gelen dayanılmaz diş ağrılarınız için 24 saat açık diş hastanesi arıyorsanız her zaman nöbetçi dişçi bulabileceğiniz Dental Park şubeleri, sizler için bu önemli dönemde de sizlere en yakın dişçi olmaktadır.

Hamileyken Dişçiye Gidilir mi: Gebelikte Diş Doktoruna Ne Zaman Gidilir?

Hamileyken Dişçiye Gidilir mi: Gebelik döneminde vücut dengesinin hormonlara bağlı değişmesiyle birlikte diş hastalıkları çok fazla görülmektedir. Bu noktada mutlaka dişçiden önce gebelik takibini yapan kadın doğum uzmanına danışılmalıdır. Kadın doğum uzmanı bu konuda en doğru zamanı söyleyecektir.

Gebelik döneminde eğer acil bir sağlık problemi yok ise gebeliğin ilk 3 aylık ve son 3 aylık dönemi haricinde kesinlikle diş doktoruna gidebilirsiniz. Buna göre gebeliğin ikinci trimesterine denk gelen 16 ila 28 haftalar arasında ertelediğiniz diş tedavilerini yaptırabilir ya da acil durumlarda 24 saat açık dişçi olan Dental Park Klinik şubelerine başvurabilirsiniz.  

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button