İmplant diş fiyatları; dişlerinin birini, birkaç tanesini veya hepsini kaybetmiş ya da çektirmiş kişilerin diş sağlığını iyileştirmek için uygulanan diş implant tedavisi ile ilgili en çok merak edilen konulardan biridir. Bu tedavi ile ilgili karar vermeye çalışan kişiler için çoğu zaman tedavi maliyeti belirleyici olmaktadır. İmplant diş fiyatları birçok farklı değişkene göre belirlenir. Bu nedenle, implant tedavisi yaptıracak olanların fiyatlarla ilgili olarak doğrudan diş poliklinikleriyle, diş hastaneleriyle ya da ağız ve diş sağlığı merkezleriyle iletişime geçmesi önerilir. Bununla birlikte, hastaların bazı etmenleri dikkate alarak yaklaşık olarak implant diş fiyatları ile ilgili fikir edinmesi mümkündür.

Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından implant fiyatları güncellenir ve yayınlanır. Diş hastaneleri, bu fiyatları esas alarak kendi fiyatlarını belirler. İmplant fiyatları özellikle kullanılacak implantın menşeine, implant yapılacak diş sayısına, implant sonrası dişe uygulanacak kaplamanın türüne, adedine, operasyonun kemik tozu gerektirip gerektirmediğine, diş çekimi yapılacaksa çekilecek diş sayısına, diş dolgusu, kanal tedavisi, diş temizliği, diş beyazlatma, estetik kaplama gibi ek işlemler yapılıp yapılmayacağına göre artış gösterebilir.

Hastaların birçok farklı kritere göre impilant diş fiyatı hesaplamak için kullanabileceği implant diş maliyet hesaplama motorları mevcuttur. Ancak, her halükârda diş hastanelerinin farklı fiyatlar uygulayabileceğini unutmamak gerekir.

İmplant Diş Fiyatları?

Diş implant fiyatlarını öğrenmek isteyen hastalar, Türk Diş Hekimleri Birliği tarifesine göre implant maliyetlerini yaklaşık olarak hesaplayabilirler. Bu tarifeye İnternet üzerinden ulaşılabilmektedir. Ancak, fiyatlar konusunda en net bilgi diş polikliniklerinden, diş hastanelerinden ve ağız ve diş sağlığı merkezlerinden alınacaktır.

Fiyat bilgisi için Dental Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinin İstanbul Ümraniye Santral, Dudullu, Esenevler’de bulunan ağız ve diş sağlığı merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Devlet Hastanesi İmplant Diş Fiyatı?

Diş yaptırma fiyatları özel ve devlet hastanelerinde farklılık gösterebilmektedir. Devlette implant diş fiyatlarını merak eden hastaların Türk Diş Hekimleri Birliğinin implant diş fiyatları listesine bakması tavsiye edilir. Hastalar implant yapılacak diş sayısını ve diğer değişkenleri göz önünde bulundurarak yaklaşık olarak devlet hastanesi implant diş fiyatı hakkında bilgi edinebilirler.

İmplant Diş Fiyatları SSK?

SSK implant diş fiyatları da hastalarca merak edilen konuların başında gelmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl belirlenen impilant diş fiyatları hastalara maliyetler hakkında bilgi verebilir. Ancak, unutmamak gerekir ki maliyetler hastanın ihtiyaçlarına en uygun tedaviye, hekime ve diş polikliniğine göre değişmektedir.

Tek Diş İmplant Fiyatları?

Türk Diş Hekimleri Birliği tek diş implant fiyatını belirlemiştir. Tek bir diş implant fiyatı tüm dişleri yerine yalnızca bir implant diş yaptıracak kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bir adet impilant diş fiyatı kullanılan implantın menşei de dahil olmak üzere çokça etmene göre değişiklik gösterebilecektir.

Diş Hastanesi İmplant Fiyatları?

Diş hastaneleri diş implant fiyatlarını belirlerken Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yayınlanan fiyatları dikkate almaktadır. Buna göre diş hastanelerinde implant fiyatlarına diş implant fiyat listesinden bakılabilir. Ancak, her hastanın tedavisinin maliyeti; diş çekimi, dolgu veya kaplama gibi ek tıbbi işlemlere ihtiyaç duyması halinde farklılık gösterebilecektir.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İmplant Fiyatları?

Ağız ve diş sağlığı merkezi implant fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi almak için hastaların ilgili polikliniklerle iletişime geçmesi önerilir. İmplant tedavisini uygulayacak diş hekimi veya diş doktorunun tecrübesi, ağız ve diş sağlığı hastanesinin ya da diş hastanesinin fiyat tarifesi de polikliniklerde yaptırılacak diş implantı tedavisinin fiyatı üzerinde etkilidir.

Ön Diş İmplant Fiyatları?

Ön diş implant fiyatları, genellikle diğer dişlere yapılacak implant fiyatları ile aynıdır. Buna göre, tek bir ön dişe implant yaptırmanın maliyeti ile ilgili diş polikliniklerine veya ağız ve diş sağlığı merkezlerine danışılabilir. Ancak, implant yapılmadan önce diş çekimi, kanal tedavisi veya diş dolgusu yapılması gerekirse maliyet artabilir. Bu nedenle, ön diş implant tedavisi için Dental Park İstanbul diş hastanesindeki diş hekimlerine muayene olabilir ve kendiniz için özel maliyetler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Azı Dişi İmplant Fiyatları?

İmplant azı diş fiyatları belirlenirken diğer etmenlerin yanı sıra implant yaptırılacak diş sayısı dikkate alınır. Diş hastaneleri genellikle implant yapılacak dişin ağızdaki konumuna göre fiyatlarda değişiklik yapmamaktadır. Diğer bir deyişle, azı dişe implant yaptırmanın maliyeti diğer dişlerle yaklaşık olarak aynı olacaktır. Bu konuyu merak eden hastalar Türk Diş Hekimleri Birliğinin ücret tarifesi listesini inceleyebilir.

Çekilen Dişin Yerine İmplant Fiyatları?

İmplant yapılmadan önce diş çekimi gerekmesi durumunda tedavi maliyeti çekilecek diş sayısına göre belirlenmektedir. Diş çekimi implant tedavisi maliyetini artırabilmektedir. Diş tedavisi implant fiyatları ve lazerli implant diş fiyatları gibi konularda hastaların doğrudan diş hekimlerine veya diş hastanelerine danışması önerilir. Zira; diş hastaneleri, diş poliklinikleri ve ağız ve diş sağlığı merkezleri implant fiyatlarını belirlerken kendi ücret tarifelerini de göz önünde bulundururlar.

Sıkça Sorulan Sorular:

İmplant diş fiyatları ne kadar?

İmplant diş tedavisi fiyatları birçok değişkene göre belirlenmektedir. Bu nedenle; hastaların diş hekimlerine başvurarak muayene olmasını ve kendi ihtiyaçlarına uygun implant materyallerinin, tıbbi işlemlerinin belirlenmesinin ardından fiyat bilgisi almasını tavsiye ederiz.

Diş implant fiyatları ne kadar?

Diş implantının fiyatı implantın menşei, implant adeti, kaplama türü ve ihtiyaç duyulan diğer tıbbi operasyonlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle, hastanın durumunu değerlendirmeden fiyat belirlemek mümkün değildir.

Tek diş implant fiyatı ne kadar?

İmplant fiyatlarının belirlenmesinde implant yapılacak diş adedi önemli olmakla beraber birçok başka etmen de vardır. Tek diş implant fiyatı; diş hekimine, diş çekimi yapılıp yapılmayacağına göre değişiklik gösterebilir.

1 diş implant fiyatı?

Tek bir dişine impilant yaptırmak isteyen hastalar, tedavi maliyeti ile ilgili Türk Diş Hekimleri Birliğinin ücret tarife listesine bakabilir veya daha net bilgi alabilmek için uzman bir diş hekimine muayene olabilir.

2 diş implant fiyatı?

2 diş implant fiyatı hakkında bilgi almak isteyen hastaların bir diş hekimine muayene olması önerilir. Tedavinin maliyeti, muayene sırasında hastanın ihtiyaçlarının ve çene yapısının belirlenmesinin ardından netleşecektir.

3 diş implant fiyatı?

3 dişe implant tedavisi yaptırması gerektiğini düşünen kişiler için tedavi ücreti merak konusu olabilir. Bu durumda, 3 diş implant fiyatı, kaplama türü, diş çekimine gerek olup olmaması ve diğer faktörler ışığında ilgili diş hekimi veya diş hastanesince belirlenecektir.

4 tane implant diş fiyatı?

Dişlerinin birkaçını kaybetmiş veya çektirmiş kişilerin çok sayıda implant yaptırması gerekebilir. Bu kişiler, diş doktoruna danışarak kendileri için en uygun tedavi yöntemini (All on 4 veya Lazerli İmplant gibi) belirleyebilir ve maliyet hakkında bilgi alabilir.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button