İmplant Markaları

İmplant markaları, implant tedavisi yaptırmaya karar veren hastaların araştırıp karar vermesi gereken en önemli konuların başında gelir. Ülkemizde birçok farklı menşeili implant markası kullanılmaktadır. Bu durum hastalara ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre markalar arasında tercih yapma imkânı sunmaktadır. İmplant tedavisine ihtiyaç duyan hastalar, diş hekimlerine muayene oldukları sırada implant markaları konusunda da sorular sorabilirler.

Diş doktorları hastaları kendi tecrübeleri ve hastanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şekilde yönlendirebilir. Hastalara yol gösterici olabilecek bir başka şey ise daha önce implant diş tedavisi görmüş olan hastaların yorum ve tavsiyeleridir. Unutmamak gerekir ki, o hastalar da implant tedavilerinin başında implant markalarını ve fiyatları araştırmış, bu konularla ilgili olarak diş hastanelerine, diş polikliniklerine veya ağız ve diş sağlığı hastanelerine danışmış ve kendi durumlarını göz önünde bulundurarak bir implant markası tercihi yapmışlardır. Bu konuyla ilgilenenler kendileri ile benzer süreçlerden geçmiş hastalara danışarak fikir alabilirler.

Ancak, her halükârda son kararı vermeden önce, hastaların kendi dişçi veya diş hekimlerine danışması önerilir. Zira, markası ve fiyatı kadar kullanılacak implantın kişinin ağız ve diş yapısına uygun olup olmaması da önemlidir. En doğru ve uygun implant markasının tercih edilmesi kişinin uzun yıllar implantını konforla kullanmasını sağlayacaktır.

İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant marka fiyatlarını merak eden ve implant markaları nelerdir sorularını soran hastalar için daha önce implant tedavisi görmüş olan kişilerin tavsiye ve yorumları yol gösterici olabilir. Hastalar, en çok tercih edilen global implant markalarının ve implant çeşitlerinin listelendiği kalite sıralamalarına danışabilirler. İmplant markaları ile ilgili araştırma yapan hastalar zirkonyum içerikli implant markalarına da göz atabilir.

Hastalar kendileri için en doğru tercihi yapabilmek adına Dental Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin İstanbul Ümraniye Santral, Dudullu, Esenevler bölgelerinde yer alan ağız ve diş sağlığı merkezlerindeki uzman dişçi ve diş hekimlerine muayene olabilirler.

En İyi İmplant Markaları

Ağız ve diş sağlığı için en doğru tedaviyi yaptırmak isteyen hastalar sıklıkla diş implant markalarını, en kaliteli implant markalarını, dünyanın en iyi implant markalarını, en iyi diş implant markalarını, en iyi Türk impilant markalarını, kaliteli implant markalarını ve yabancı implant markalarını araştırmaktadır. İmplantta en iyi markayı bulmak adına daha önce bu tedaviyi yaptıran hastaların yorumlarına ve en ünlü implant markalarının sıralamasına bakmak mümkündür. Ancak, hastalara karar vermeden önce bir diş hastanesinde veya diş polikliniğindeki diş doktorlarına danışmaları önerilir.

Yerli İmplant Markaları

Hastalar, yabancı implant markalarının yanı sıra Türkiye’de üretilen implant markalarını da tercih edebilirler. Yerli üretim ve garantili implant malzemeleri için tercih edilebilecek en iyi yerli implant markaları DTI, NucleOSS, Implance ve Mode’dir. Türk malı implant markaları, yerli diş implant markaları ve yerli implant markaları isimleri ile ilgili bilgi almak için dişçilere de danışabilirsiniz.

Alman İmplant Markaları

Alman malı diş implantları hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Alman diş implant markalarının fiyatları birbirine göre değişiklik gösterebilir. En iyi Alman implant markaları Bego, Dentegris, Trias, Icx ve Bredent’tir.

İsviçre İmplant Markaları

İsviçre malı Swiss marka implantlar ve implant İsviçre markaları, implant markaları arasında en iyi olanlarındandır. Bu nedenle hastalar implant markaları İsviçre gibi aramalar yaparak kendileri için en uygun implant markasını aramaktadır. Straumann, kaliteli implantları ile en çok tercih edilen global implant markalarından biridir.

Kore Malı İmplant Markaları

İsviçre ve Almanya menşeili implantlar gibi Güney Kore implant markaları da ülkemizde tercih edilmektedir. Özellikle, Osstem ve Dentium ülkemizde bilinen implant markalarındandır.

İsveç İmplant Marka ve Fiyatları

Nobel ve Astra gibi implant markaları kaliteleri ile hastalar arasında tercih edilmektedir. İsveç malı ve İsveç menşeili implantlar ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin diş hastanelerine danışması önerilir.

İmplance Marka İmplant

Yabancı üretim implantlar yerine yerli üretim implant tercih etmek isteyen hastalar için Türk implant markaları mevcuttur. İmplance marka implant yerli malı implantlar arasındadır.

Astra Marka İmplant ve Fiyatları

İsveç malı implant üretimi yapan İsveç marka Astra ülkemizde diş hekimlerince kullanılmaktadır. Bu implant markasının ürünlerinin sizin için uygun olup olmadığı ile ilgili bilgi almak ve fiyat bilgisi öğrenmek için diş doktorunuza danışabilirsiniz.

Amerikan Malı İmplant Markaları ve Fiyatları

Çok sayıda farklı Amerikan marka implant çeşitleri mevcuttur. Ülkemizde kullanılan implant markalarından birçoğu Amerika Birleşik Devletleri menşeilidir. Bu markalar; Biohorizons, Implant Direct, Biomet3i (zimmer), Bicon, Keystone’dur.

Fransız Malı İmplant Markaları ve Fiyatları

Almanya ve Amerika implant markaları kadar çeşitli olmasa da ülkemizde kullanılan Fransız malı implantlar da mevcuttur. Bazı diş hastanelerinde kullanılan Tekka marka implantlar Fransa’da üretilmektedir.

İsrail Malı İmplant Markaları ve Fiyatları

Hitechimplants ve Alpha Bio, İsrail menşeili implant markaları olup ülkemizde kullanılmaktadır. Diş hekimleri ile görüşerek, kendileri için tıbbi ve finansal açıdan en uygun olan implant markalarının bunlar olduğuna karar veren hastalar, Hitechimplants ve Alpha Bio marka implant tercih edebilirler.

Titanyum İmplant Markaları ve Fiyatları

Yerli veya yabancı üretim olması fark etmeksizin tüm implantlar titanyum içerir. Dolayısıyla, hastalar hangi marka implant tercih ederlerse etsin, kendilerine uygulanacak implantın içerisinde titanyum bulunacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Nobel marka implant hangi ülkenindir?

Nobel bir Alman implant markasıdır.

İmplantta en iyi marka hangisidir?

Uzman diş hekimlerine göre en iyi implant markalarından biri Straumann’dır.

Begon marka implant nasıldır?

Begon, Alman implant markaları içinde en çok bilinenlerden biridir. Başarılı bir implant markasıdır.

Dentium marka Kore malı implant nasıldır?

Dentium orta segmentte bir implant markasıdır.

Devlet hastanelerinde takılan yerli implant markaları nelerdir?

Devlet hastanelerinde kullanılan yerli implant markalarından bazıları DTI ve NucleOSS’dur. Kullanılan başka implant markaları da olması mümkündür.

Humana marka implant nerede üretiliyor?

Humana Almanya menşeili bir implant markasıdır. İmplantları Almanya üretilmektedir.

İmplant Ebi marka nasıldır?

Ebi markası piyasada bilinen markalardan biri değildir.

İmplantımın markasını nasıl öğrenebilirim?

Hastaların kendilerine uygulanan implantın markasını röntgen üzerinden öğrenebilmesi pek mümkün değildir. Bununla birlikte, implant tedavisini yapan diş hekimine danışılarak implantın markası hakkında bilgi alınabilir.

NucleOSS marka implant titanyum mudur?

Tüm implantlar olduğu gibi NucleOSS marka implant da titanyumdur.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button