Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Yazı İçeriği

Kanal tedavisi fiyatları, dişin çürüme, darbe gibi sebeplerle hasar görmesi sonucu oluşan enfeksiyon durumunu çözmek adına uygulanan tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterir. Kanal tedavisi yönteminde önce röntgen aracılığıyla dişteki enfeksiyonun yeri ve boyutu tespit edilir.

Daha sonrasında çeşitli ekipmanlar aracılığıyla enfeksiyon kapmış olan dişteki sinirler ve diş özü yani pulpa çıkarılarak dişteki bakteriler temizlenir. Son olarak da çıkarılan diş özü ve sinirlerin yeri dolgu maddesi ile kapatılarak dişin işlevselliğinin korunması hedeflenir.

Doğal dişlerin korunması ve enfeksiyonun başka dokulara yayılmaması için son derece önemli bir yöntemdir. Bu tedavinin fiyatları ise hastanın diş enfeksiyonunun boyutuna, kaç dişte olduğuna, hangi bölgede tedavi uygulanacağına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diş Kanal Tedavisi Fiyatları

Dişte kanal tedavisi ücretleri seneden seneye farklılık gösterebilmektedir. Türkiye Diş Hekimleri Birliği her sene hem devlet hastaneleri hem de özel hastaneler için fiyat belirlemektedir. Diğer hastalık ve tedavilerde olduğu gibi kanal tedavisinin de ücretleri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Hastanın hangi dişlerinde tedaviye ihtiyaç olduğu, kaplama gerekip gerekmeyeceği, enfeksiyonun boyutu, tedavi edilecek dişin kaç kanallı olduğu gibi birçok farklı etken fiyat belirlenirken rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra, tedavi esnasında kullanılacak olan ekipman, diş hekiminin uzmanlık alanı gibi faktörler de fiyatı değiştirebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı, size uygun olan tedavinin belirlenmesi ve fiyat hesaplaması için mutlaka bir uzmana başvurarak muayene olunuz.

Devlet Hastanelerinde Kanal Tedavisi Fiyatları

Devlet hastanelerinde diş tedavilerinin hangilerinin yapılıp hangilerinin yapılmadığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunun yanı sıra, hangi tedavilerin ücretsiz yapıldığı ya da devlet hastanesinde yapılmadığı takdirde devletin özel hastane masraflarını karşılayıp karşılamadığı da sıkça sorulan sorular arasındadır. Sizin ihtiyaç duyduğunuz tedavinin ücretini öğrenmek için bir uzmana muayene olmanız gerekmektedir.

Kanal Tedavisi ve Dolgu Fiyatları

Kanal tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle çürüyen dişler incelenir, enfeksiyonun boyutu tespit edilir ve doğru tedavi yöntemi belirlenir. Sonrasında dişte kanal açılarak diş özü ve sinirler alınır, enfeksiyon kapan bölge dezenfekte edilir. Son olarak ise, dişteki boşluk dolgu ile doldurularak kapatılır.

Böylece, çürüyen diş kurtarılmış ve enfeksiyonun yayılması engellenmiş olur. Ancak, kanal tedavisinin temizleme ve doldurma kısımlarının genelde ayrı ücretlendirildiğini görebilirsiniz. Çoğu zaman kanal tedavisi için verilen ortalama fiyatlar dolguyu ücrete dahil etmektedir. Bu nedenle de bir uzmana muayene olup, kanal tedavisi için dolguyu da dahil ederek fiyat istemeniz, size uygun tedavi ücretini öğrenmenizi sağlar.

Özel Diş Hastanesi Kanal Tedavisi Fiyatları

Özel Diş Hastanelerinde kanal tedavisi fiyatları kurumun sahip olduğu ekipmanlara, bünyesinde bulunan doktorların uzmanlık alanlarına ve seviyelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Kurumun kendisine bağlı farklılıklara ek olarak hastanın ihtiyaç duyduğu tedavide fiyat farklılığına sebep olabilir.

Örneğin, tek kökü olan bir dişin tedavisi için daha düşük bir ücret ödenirken, çok köklü olan dişlerde tedavinin daha komplike olmasından ötürü fiyatlar da artmaktadır. Güncel fiyatlara ulaşmak için hem konum hem de hizmet olarak sizin için tercih edilebilir olan bir diş hastanesine başvurup detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tek Diş Kanal Tedavisi Fiyatı

Dişin kaç köklü ya da kanallı olduğu kanal tedavisi ücretlerinin belirlenmesinde önemlidir. Birden fazla dişinde çürük olan hastaların tedavi ücreti daha pahalı olurken, tek dişi tedavi edilen hastalar için ücretler daha uygun olmaktadır. Bunun yanı sıra ön kesici dişler gibi tek köklü ve 1-2 kanallı dişlerin tedavisi hem daha ucuzdur hem de daha kısa sürmektedir.

Buna karşın, azı dişi gibi çok köklü ve çok kanallı dişlerin tedavisi daha pahalıdır. Bu nedenle, tek diş kanal tedavisi yaptıracak olan hastaların tedavi ücreti çok yüksek olmasa da tedavi edilecek dişin hangi diş olduğu fiyatı arttırıp azaltabilmektedir. Kesin fiyat bilgisi alabilmek adına şikâyetiniz olan dişinizi bir uzmana muayene ettirmeniz gerekir.

Kanal Tedavisi ve Kaplama Fiyatları

Kanal tedavisi esnasında dişin enfeksiyon kapmış kısımları temizlenir ve diş özü çıkarılarak enfeksiyonun yayılması engellenmiş olur. Sonrasında ise dolgu ya da kaplama yapılarak dişin boşaltılan kısmı kapatılır ve böylece dışarıdan gelebilecek hasar ya da bakterilere karşı korunmuş olur. Bu sayede tekrardan çürüme engellenmeye çalışılır.

Burada önemli olan şeylerden biri dişteki boşluğun dolgu ile mi yoksa kaplama ile mi kapatılacağıdır. Tedavinin ücretleri de buna göre farklılaşmaktadır. Kanal tedavisi yaptıracaksanız doktorunuza kaplama gerekip gerekmeyeceğini sorarak detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Özel Diş Polikliniği Kanal Tedavisi Fiyatları

Özel Diş Polikliniklerinin kanal tedavisi için aldığı ücretler birbirinden farklı olabilmektedir. Örneğin, daha yeni ekipmanlarla donatılmış, alanında ileri seviyede uzman hekimleri bulunan bir diş polikliniği daha pahalı iken, daha sınırlı ekipmana ve çalışan kadrosuna sahip bir poliklinik daha ucuz olabilmektedir.

Bunlara ek olarak, ancak hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi belirlendikten sonra kesin bir fiyat belli olmaktadır. Sizin durumunuza uygun detaylı fiyat bilgilerine ulaşmak için size uygun bir diş polikliniğinde muayene olmanız gerekmektedir.

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın!