Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma pek çoğumuzun yüz güzelliğini yüzündeki bir gülüş ortaya çıkarır. Gülüşümüzün güzelliğini ise dişlerimiz. İşte bu nedenden dolayı çoğumuz dişlerimizin güzel sağlıklı ve beyaz görünmesini ister. Sararmış dişlerimizi tekrar eski haline getirme beyazlatma yöntemlerinden biri de bu yöntemdir.

Lazerle diş beyazlatma sayesinde daha bakımlı dişlere sahip olunur. Dişlerde yediğimiz birçok ürünün etkisiyle lekelenmeler oluşur. Bu da dişlerin daha kötü ve bakımsız görünmesine sebep olur. Dişlerde kötü gözüken sarı görüntünün giderilmesini de sağlar.

Lazerle Diş Beyazlatma Fiyatları

Lazerle diş beyazlatma fiyatları belirli tek bir sayı vermek oldukça güçtür. Yapan doktorun kalitesine, becerisine ve işçiliğine göre değişir. Hastaneden hastaneye veya özel klinikten kliniğe değişiklik göstermektedir.

Doğal hali herhangi bir işlem yapılmamış diş beyazlatma yöntemi uygulanmamış dişlerin her biri farklı tonlarda renge sahiptir. Köpek dişi diğer bir adıyla göz dişi olarak da bildiğimiz 4 adet olan diş daha koyudur. Ön tarafta bulunan kesici dişler olarak adlandırdığımız dişler daha açık tonlardadır. Toplam 10 adet bulunan azı dişimiz ise köpek ya da göz dişi dediğimiz dişler ile kesici dişler arasında bir tondadır. Herkesin diş yapısı ve renk tonu farklı olduğu için her kişiye aynı beyazlatma tekniği uygulanamaz.

Diş Beyazlatma Lazer

Diş beyazlatma lazer her kişiye uygulanmaz. Dişlerin renk tonu önceki dönemlerde beyaz olup da sonrasında yediği besinlerden sararan kişilere uygulanabilir. Diş belli nedenlerden dolayı iç taraflarında oluşan renklenmelerde ve dişi doğuştan sarı olan kişilere uygulanabilir. Ateşli bir hastalık geçirdikten sonra dişlerde sararmalar oluşabilir. Bu sararmaların giderilmesi için uygulanabilir.

Diş beyazlatma lazer tedavisi 18 yaşının altındaki gelen kişilere tavsiye etmiyoruz. Yapılmamasını öneriyoruz. Karnında bebeği olan hamile bayanlara da yapılması tavsiye edilmez. Beyazlatma tedavisi olduktan sonra çay tüketimini oldukça azaltmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlem bir işe yaramaz. Diş eti ile ilgili sorun yaşayan kişilere, çekilmenin olduğu ve köklerin açığa çıktığı durumlarda bu tedavinin yapılması uygun bulunmaz. Ağız hijyeni kötü olan bireylere uygulanmaz. İlk olarak ağız hijyeni düzeltilir.

Lazerle Diş Beyazlatma Yapılması Ne Kadar Sürer?

Lazerle diş beyazlatma ne kadar sürer: Gelen çoğu kişinin merak ettiği sorudur. Bu yöntem diğer diş beyazlatma yöntemlerine göre çok kısa sürede daha iyi sonuç verebilmektedir. Dişlerinde genetik faktörlerden dolayı çok fazla derecede mor bir renk var olan kişilerde 3 veya 4 seansta lazer ile soyma işlemi uygulanır. Bu genetik faktör diğer bir adıyla hiperpigmentasyon denilmektedir.

Bu alanda size çok hızlı bir şekilde beyazlatma vadeden yerlere dikkat etmek ve aldanmamak gerekir.  Dişlerin yapısına göre 2 veya 3 diş beyazlatma seansı ile bu seanslar 15 dakika uygulanarak hızlı beyazlatma olduğu iddia edilir. Bu yöntemle dişler beyazlayabilir ancak uzun soluklu değildir.

Lazerle diş beyazlatma ne kadar sürer: Dişin durumuna göre tek seans da yapılabilir. Dişlerin doğal beyazlığına bakılarak maksimum 2 ya da 3 seans sürmektedir. Seanslar yaklaşık olarak yarım saat yapılmaktadır.

Lazerle Diş Beyazlatma Sonrası

Lazerle diş beyazlatma sonrası tedavi uygulanan kişiye diyet yapması önerilir. Asitli içecekler kola, gazoz, soda gibi içecekler tüketilmemelidir. Sigara kullanıyorsa bunu çok aza indirmeli veya hiç kullanmamalıdır. Tetrasiklin içerikli ilaçları almaması gerekir. Kahve, çay ve şarap tüketmemesi gerekir. Bu gibi ürünler dişin hassasiyetini artırır. Özellikle kahve ve şarap renklendiricidir bu sebepten ötürü kullanılmaması tavsiye edilir.

Lazerle diş beyazlatma öncesi asitli içecek, kahve ve içkilerden uzak durulması gerekir. Dişlerin yapısını ve renk tonunu daha da fazla etkilememesi için kullanılması tavsiye edilmez.

Lazer ile Diş Beyazlatma Zararları

Lazer ile diş beyazlatma zararları herhangi bir zarar vermemektedir. Tedavi yapıldığı ilk iki gün jel iç kısımlara kadar yol alır. Bundan ötürü de vücudumuzun en önemli parçalarından biri olan dişlerimiz hassaslaşıyor. Bu da kişide sızlamaya neden oluyor. Dişlerimize aslında zarar vermiyor sadece mine tabakasında bulunan delikler büyüdüğü için sızlama ve hassasiyet oluşuyor.

Lazerle Diş Beyazlatma Kalıcı Mı?

Lazerle diş beyazlatma kalıcı mı: Bu tedaviyi yaptıranların en çok da bu konuyu merak etmektedirler. Ömrü her beyazlatma yöntemine başvuran kişilerde değişiklik göstermektedir. Yapılan tedavi sonrasında içeriklerine dikkat eden kişiler de bu kalıcılık daha da uzun sürebiliyor. Fakat genel olarak 3 yıla kadar sürebilmektedir. Bu süre dikkat edilip edilmemesi durumunda bu süre kısalıp uzayabilir.

Lazerle Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Lazerle diş beyazlatma zararlı mı: Yapılan pek çok araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre beyazlatma yöntemini dişlere etkisi, bir asitli içeceğin yapacağı asitlenme ile aynı seviyededir. Dişin en dış dokusuna zarar vermez.

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nasıl yapılır: Dişlerimiz ağız içinde görünen kısmına kuron ismi verilmektedir. Kuron yapısı ise 3 kısımdan oluşur. En dış tabaka hepimizin de bildiği tanıdığı mine tabakası, minenin alt kısmında bulunan dentin tabakası ve en iç tarafta bulunan pulpa tabakası yer alır. Pulpa da sinirler bulunur.

Çoğumuz bu bilgiyi yanlış bilmektedir. Aslında dişlerimize rengini veren tabaka mine değil minenin altında bulunan dentin tabakasıdır. Lazer uygulamasında jel kullanılır. Bu jel mineyi geçip dentin tabakasına gitmek amacıyla sıkılır. Eğer dentin tabakasına ulaşmaz ise beyazlatma işlemi gerçekleşmez. Bu jel mine tabakasında porlar yani delikle açar. Uygulama sırasında ne kadar delik büyürse o kadar işlem başarılı olur. Bu jel denetine ulaşır ve rengini değiştirir.

Lazerle Diş Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

Lazerle diş beyazlatma kaç seans sürer: Kişiden kişiye göre değişir. Dişin yapısına göre tek seansta da etkili olabilir. Genel olarak 2 ve 3 seans yapılır. Bu seanslar da 30 ila 45 dakika sürmektedir.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button