Ortodonti fiyatları diş ve çene yapısı ile ilgili rahatsızlıklar ile ilgili olarak tedavi görmek isteyen kişiler ve yakınları tarafından sıkça araştırılmaktadır. Ortodonti sorunları için uygulanan tedavilerin maliyetleri birçok farklı faktör göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bu maliyetleri etkileyen unsurlardan bazıları hastanın yaşı ve ihtiyaçları, buna göre kullanılan malzeme ve uygulanacak tedavinin türü, tedaviyi uygulayacak hekimin tecrübesi, eğitimi, bilinirliği ve hastanın ortodontiye ek olarak başkaca bir tedaviye ihtiyaç duyup duymadığıdır.

Tedavinin maliyeti hastanın bulunduğu şehir ve başvurduğu diş hastanesine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Hastaların ortodonti fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi almak için bir diş hekimine başvurması ve muayene olması önerilir.

Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Ortodonti tedavisi görmek isteyen hastalar, bu yıla ait ortodonti fiyatları için Türk Diş Hekimleri Derneğinin yayınladığı listeye göz atabilirler. Unutulmamadır ki, bu fiyatlar yalnızca rehberlik etmek için yayınlanır. Bir hastaya uygulanacak tedavinin maliyeti ancak hastanın ihtiyaçları belirlendikten sonra diş hekimi veya diş hastanesi tarafından belirlenebilir. Bu nedenle, yılına ait ortodonti tedavisi fiyatları için önce muayene olup, diş hekiminizle detaylı olarak görüşmenizi tavsiye ederiz.

Lingual Ortodonti Fiyatları

Özellikle tellerin dişin arkasına yerleştirilmesi sebebiyle, görüntü bakımından endişeleri olan hastalar tarafından sıkça tercih edilen lingual ortodonti tedavisinin fiyatları merak konusudur. Türk Diş Hekimleri Derneğinin yayınladığı fiyat listesinde lingual ortodonti fiyatları da mevcuttur. Bu tedavinin fiyatları 1., 2. ve 3. sınıf olarak değişmektedir. Fiyatı belirleyen unsurlardan biri de tedavinin uygulanacağı diş sayısıdır. Örneğin, tek diş için uygulanacak Lingual Braket tatbiki ile Lingual Ataçman tatbiki fiyatları farklılık göstermektedir. İlgilenen hastalar lingual ortodonti tedavisinin kendileri için uygun olup olmadığını bir ağız ve diş merkezine giderek öğrenebilir.

Telsiz Ortodonti Fiyat

Telsiz ortodonti tedavisinde diş hekimleri hastaların dişlerini şeffaf plaklarla düzeltmeyi amaçlar. Şeffaf plaklarla yapılan tedaviler metal plakların görünümünü sevmeyen hastalar için daha çok tercih edilmektedir. Bu tedavinin maliyeti uygulanan plakların kalitesine ve dayanıklılığına göre değişmektedir. Materyalin markası, tedaviyi yapacak uzman hekim ve diş hastanesi de fiyat üzerinde belirleyici olmaktadır.

Şeffaf Ortodonti Fiyatları

Şeffaf ortodonti tedavisi ile hastaların estetik kaygılarının önüne geçilebilmektedir. Çokça tercih edilen bu tedavi yöntemi ile ilgilenenlerin merak ettiği konuların başında şeffaf ortodonti fiyatları gelmektedir. Bu konuyu araştıranlar için Türk Diş Hekimleri Derneğinin yayınladığı Ortodonti Fiyatları listesi yol gösterici olabilir. Bu listede yazan fiyatlar fikir verebilecekse de hastalar net fiyat bilgisi öğrenmek için mutlaka bir diş doktoruna danışmalıdır.

Ortodonti Hareketli Aparey Fiyatları?

Ortodonti hareketli aparey fiyatları tek çene veya iki çeneye uygulanmasına göre değişmektedir. Ayrıca, fiyatlar vida, frankel aygıtlarının, aktivatör ve bionatörlerin dahil olup olmamasına göre de farklılık göstermektedir. Bu değişkenler fiyatlar üzerinden ciddi değişikliklere sebep olduğundan hastaların kendilerine en uygun tedavi ve materyaller ile ilgili uzman diş hekimlerine danışması uygun olacaktır.

Ortodonti Çene Tedavisi Fiyatları?

Diş hekimleri hastalara ortodonti çene tedavisi fiyatları ile ilgili bilgi vermeden önce hastayı muayene etmektedir. Muayene sonucuna göre diş hekimleri hastanın her iki çenesinde tedaviye gerek olup olmadığına karar verir. Hasta ile birlikte kullanılacak materyale karar verildikten sonra ortodonti çene tedavisinin fiyatı belirlenir.

Ortodonti Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak ile yapılan ortodonti tedavisinin avantajlarının başında metal plakların aksine şeffaf plakların dışarıdan net bir şekilde görünmemesi gelmektedir. Şeffaf plak ortodonti tedavisinin fiyatlarında plakların markası, kalitesi, kullanım ömrü, takıp çıkarma kolaylığı gibi birçok etkenin yanı sıra tedavinin her iki çeneye birden uygulanıp uygulanmayacağı da belirleyici olmaktadır.

İstanbul Ortodonti Fiyatları?

Ortodonti tedavisi fiyatları tedaviyi uygulayacak diş hekimi ve tedavinin yapılacağı ağız ve diş sağlığına göre değişeceği gibi hastanın bulunduğu ve tedaviyi yaptıracağı şehre göre de değişebilmektedir. Bu nedenle, hastalar araştırma yaparken ortodonti tedavi maliyetlerinin şehirden şehre değişebileceğini unutmamalıdır.

İstanbul’daki tedavi fiyatları hakkında bilgi almak isteyen hastalara Dental Park Dudullu, Ümraniye Santral ve Esenevler Ağız ve Diş Sağlığı poliklinkleri ile diş hekimlerine, diş polikliniklerine, ağız ve diş sağlığı merkezlerine veya diş hastanelerine başvurmaları önerilir. Aynı şekilde başka şehirlerde ikamet eden ve bu şehirlerde tedavi yaptıracak olan hastalara da fiyatlar ile ilgili kendi şehirlerindeki uzmanlara ve hastanelere başvurmalarını öneririz.
 

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button