Periodontoloji Fiyatları

Periodontoloji fiyatları, elbette bu hizmeti hastanemizden almak isteyenler tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Hastalarımızın önceliği alacakları sağlık hizmetinin nitelikli ve kaliteli olmasıdır. Ayrıca hekimlerin uzman ve tecrübeli olması, hastane personelinin güler yüzlü ve işini iyi yapıyor olması tercih sebeplerindendir. Bunların yanı sıra elbette hastanemizden gereken hizmeti almak isteyen hastaların ne kadar fiyat ödeyeceğini merak etmesi de oldukça normaldir.

Güzel bir gülüşe sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak kim istemez ki. Elbette herkes sağlıklı ve güzel dişlerle gülümsemek ister, fakat bunun bir bedeli olmalıdır. Ağız ve diş sağlığı genel sağlık durumumuzu da etkileyen vücudumuzun önemli bileşenlerindendir. Sağlıklı dişlere sahip olmak için sağlıklı diş etlerine sahip olmak gerekir. Bunun için düzenli olarak orta yumuşaklıkta bir diş fırçası ile sabah akşam 2 kez diş etlerinden dişlere doğru fırçalanması önerilir. Ayrıca doktor tavsiyesi ile uygun diş ipi veya ara yüz fırçası da kullanılmalıdır.

Periodontoloji Fiyatları

Diş eti hastalıkları, diş eti şişmesi, iltihaplanması gibi diş eti sorunlarına ve diş taşı, dişi çevreleyen kemiklerdeki sorunlara periodontoloji bakmaktadır. Periodontoloji fiyatları kapsamında hastalar online olarak ya da hastanemizi arayarak fiyat bilgisi hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Fiyat bilgisi kişinin sağlık sigortası durumu, kişinin alacağı veya doktorun önereceği tedavi şekline ve yöntemine göre belirleneceği için sabit değildir. Ancak periodontoloji muayene ücreti sabit olup hastanemizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Elbette ki bazı tedaviler kişiye özel ve farklı yöntemler kullanılarak yapılacağından, hasta muhakkak birebir doktor ile yüz yüze görüşmelidir. En doğru bilgi ancak doktor tarafından yapılacak tedaviye uygun olarak verilen fiyat bilgisidir.

Periodontoloji bölümüne gelen hastanın ilk önce doktor tarafından ağız içi muayenesi yapılır. Eğer doktor uygun görürse panoramik röntgen cihazı ile diş etleri ve diş köklerine bakılarak, iltihaplı ve sıkıntılı yer tespit edilir. Daha sonrasında uzman doktor tarafından belirlenen tedaviye başlanır. Fiyatlara bakıldığında hastanemiz verdiği hizmet ve kaliteye uygun olarak normal bir fiyat skalasındadır.  

Özel Dental Park hastanesi periodontoloji bölümünde ücretler, aynı seviyede hizmet veren sağlık kuruluşları ile ortalama aynı seviyedir. Ücret konusunda herhangi bir şüpheye düşmeden kendinizi ve sağlığınızı uzman hekimlerimize güvenebilirsiniz. Periodontoloji de yapılacak olan işleme göre size bir ücret verilecektir. Dilerseniz ön muayene gelerek size yapılacak işlemlerin fiyatlandırma bilgisini doktorunuza danışabilirsiniz.

Periodontoloji Tedavisi Fiyatları

Hastanemiz Periodontoloji bölümünde tüm diş eti hastalıkları muayenesi ve tedavisi, diş taşı temizliği gibi hizmetler verilmektedir. Peki tedavi ücretleri neye göre belirlenmektedir. Periodontoloji fiyatları size hangi tedavilerin yapılacağına göre belirleneceğinden tedavi ücreti kişiye özeldir diyebiliriz.

Peridontoloji muayenesinde uzman hekim tarafından genel bir ağız içi muayenesi yapılır daha sonra detaylı röntgen ile hangi tedavilerin yapılacağı belirlenir. Genel olarak periodontoloji muayene ücretleri sabit olmaktadır.

Periodontoloji ameliyatı yanlış ağız bakımı, genetik sebepler, dış görünümde oluşan sıkıntılardan dolayı yapılır. Periodontoloji ameliyat ücretleri ise kişiye özel olarak belirlendiğinden klinik ile yapılacak görüşme sonrasında tedaviye yönelik net bir meblağ ortaya çıkmaktadır.

Hastanın diş etlerinin durumuna göre farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır, ameliyatta bu tedavi yöntemlerinden biridir. Ameliyat uygun jel ve iğneler ile uyuşturularak uygulanacak bölgenin kesilerek yapılmasıdır. Lazer ile yapılan ameliyatlarda mevcuttur. Hastanın durumuna uygun olarak farklı ameliyat seçenekleri mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Açık flep operasyonu: Hasarlı olan diş eti dokusunun geriye çekilerek, bakteri ve iltihaplardan uzaklaştırılmasıdır. Sonra diş eti dokusu diş köküne sabitlenerek oluşan boşluklar küçültülüp kapatılır.
  • Yönlendirilmiş doku rejenerasyonu: Dişleri destekleyen kemiklerde herhangi bir hasar olmuşsa, kaybedilen ya da hasar gören kemik veya dokuyu yeniden oluşturma yöntemidir.
  • Yumuşak doku grefti: Üst damaktan doku alınarak açıktaki kökü saran diş eti dokusuna dikilmesidir.

Birçok ameliyat seçeneği mevcuttur. Periodontoloji de ameliyatlar; hastanın yaşına, kemik yapısına, cinsiyetine, diş durumuna ve hastanın imkanlarına göre değerlendirilerek hasta doktor koordinasyonu ile yapılmaktadır. Doktorun yapacağı cerrahi operasyona göre de hastaya ücret bilgisi ancak doktor tarafından verilebilmektedir.


Periodontoloji fiyatları konusuna yönelik daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Tedavinizi geciktirmemek için hemen arayın ► +90 216 328 29 13

Veya randevu alın ► Online Diş Randevusu

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button