Protez diş fiyatları her dönem diş eksikliği sebebi ile huzursuzluk çeken kişiler tarafından en çok araştırılan konu olmuştur. Diş kaybı yaşayan kişilerin sıklıkla gülümsemekten kaçındığı ve sosyal yaşantıları içerisinde geri çekilmek istedikleri bilinen bir gerçektir. Bu durum zamanla özgüven konusunda sorunların yaşanmasına ve kişinin artık mutsuz bir yaşam sürmesine sebep olur. Çünkü rahatça gülmek dişlerini göstermekten utanmamak ister. İşte bu gibi durumlardan kurtulmanın yolu protez diş yapımıdır.

Protez diş yapımı aslında insanların yaşam kalitesi için oldukça kıymetlidir. Bu nedenle diş protez fiyatları konusunda sıkı bir araştırma yapmak ve fiyat tekliflerini buna göre değerlendirmek gereklidir.

Protez Diş Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Diş protez fiyatları her hastanın ihtiyacına göre değişir. Bazı hastalarda birkaç diş, bazılarında aralıklı birkaç diş bazılarında ağızdaki tüm düşler düşmüştür. Bununla beraber hastanın diş eti hastalıkları ya da diğer hastalıkları sebebi ile dişlerinde dökülmeler yaşanabilir. Aynı zamanda diş çürümeleri ve geçmiş dönemde yapılan protezlerin düşmesi ile de diş protezi ihtiyacı hasıl olur.

Diş protezi fiyatları seçilen protez türüne göre değişir. Sabit diş protezi ile hareketli diş protezi farklı fiyat ile sunulmaktadır. Aynı şekilde yeni nesil diş protezleri yani implant türleri ve diğer diş kaplama ürünleri de bu sisteme dayalı fiyatlandırılır.

Her hastanın diş yapısı ve tedavi süreci de farklılık gösterecektir. Burada süreyi ve seans sayısını doktor belirleyecektir. Bu nedenle seans sayısının toplamı ve ekstra çıkacak masraflarda totaldeki rakamda değerlendirmelidir.

Protez diş fiyatları için en önemli unsurlardan birisi de elbette protez dişin yapısında kullanılan maddedir. Zirkon ve akrilik diş modelleri ya da metal aksamlı protezler ile farklı fonksiyonlarda çalışan protezler için farklı fiyatlandırma yapılır. İmplant tedavisi gibi bir operasyonda cerrahi müdahale yapılacak diş sayısı önemlidir.

Seçilen protezin metal aksam içerip içermediği hassas tutucu kullanılıp kullanılmayacağı gibi noktalar önemlidir. Buna göre ortalama bir diş protez fiyatı kdv dahil ortalama tek diş için 3-4 bin aralığındadır. Tabi bu fiyatların hesaplanmasında tek çene çift çene detayı da oldukça önemlidir. Bazı hastalarda sadece tek çenede değil alt ve üst çenelerde farklı yerlerde diş kaybı bulunmaktadır. Bu nedenle her hasta için fiyatlarda ayrı bir değerlendirmeye gitmek daha doğru olacaktır. Tek seferde yapılacak toplu tedavilerde diş protezi fiyatları da değişkenlik gösterecektir.

Protez Diş Fiyatları Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bunun en önemli sebebi ise insanların protez diş yapımı fiyatları konusunda seçtikleri kliniklerin ciddi güvenilir referanslara sahip olmasıdır. İlk fırsatta uygun randevu vakti bulunduğunda hemen ilk adım atılmak istenir.

Diş protezi fiyat araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus diş kliniğinin hijyen konusunda titiz olmasıdır. Özellikle 2020 yılı başından bu yana yaşanan pandemi dolayısı ile hijyen konusu çok daha önemli hale gelmiştir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerin piyasanın altında verdiği rakamlar ne yazık ki diş gibi hassas bir konuda yanlış tercihlerin yapılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle diş protezi fiyatları konusunda araştırma yaparken fiyat teklifindeki hizmet detaylarını ve referans hasta yorumlarını çok iyi değerlendirmek gereklidir. Fiyat konusunda anlaşma sağlanan klinik ile tedaviyi detaylarını içeren bir yazılı sözleşme almak önemlidir. Bununla beraber diş tedavisi konusunda ismi duyulmuş işinin ehli bir diş kliniği ile çalışmak oldukça isabetli olacaktır.


Protez diş tedavisi ile ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen arayın ► +90 216 328 29 13

Veya randevu alın ► Online Diş Randevusu

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button