Zirkonyum kaplama fiyatları her yıl değiştiği için sürekli merak konusu olmaktadır. Özellikle zirkonyum gibi iyi bir malzemeden diş yaptıracaklar için daha fazla ücretler merak edilmektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları sabit olmayıp, hastaneye, diş hekimine ve yıldan yıla değişmektedir. Bu açıdan kesin bir fiyattan bahsetmek mümkün olmasa da aşağıdaki başlıklarda zirkonyum diş kaplama ile ilgili birçok fiyat detayını bulmak mümkün.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum fiyatları sürekli değişen bir seyir izlediği için fiyat konusunda güncellemeye gidilmiştir. Ayrıca fiyatlarda kullanılan malzemenin yapısı da önemli ölçüde fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Özellikle akrilik, kuron ve taç yapısının kullanımına göre fiyatlarda belli oranlarda değişiklik görülebilir.

Zirkonyum kaplama fiyatı yılı için önemli olan detay yapılan dişin saf zirkonyumdan ya da içeriğinde farklı malzemelerin kullanılması fiyatta etkisini gösterir.

Fiyat konusunda hastane ve tedaviyi uygulayacak olan diş hekiminin de etkisi büyüktür. Özellikle herkes tarafından genellikle tercih edilen hastanelerde fiyat daha yüksek olmaktadır. Burada kalite ve diş hekiminin titiz çalışması artı özellik olarak fiyatı artırmaktadır.

Dişin durumu da fiyatı artırmaktadır. Çok çürük olması ya da aşırı kırılma durumu diş üzerinde daha fazla işlem gerektireceğinden dolayı bu durum ortaya çıkmaktadır. Estetik olarak yapılan bu uygulamalarda mutlaka iyi hastaneler tercih edilmelidir. Fiyatı ucuz dile herhangi bir hastane tercih edilmemelidir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları sürekli artış gösteren bir yapıda olduğu için sabit bir fiyat söylemek yanlış olur. Fakat zirkonyumda kuron ve taç yapıların tercih edilmesi fiyatın yüksek ya da az olmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak akrilik dediğimiz yapı malzemesinin de fiyat üzerinde etkisi büyüktür.

Günümüzde yapılan zirkonyum dişlerin daha uzun süre insan ağzında kaldığı görülmektedir. Ana dişten daha sağlam olan bu dişler renk olarak da doğal bir görüntü sunmaktadır. Daha birçok avantajı bulunan bu dişlerde fiyatlar biraz yüksek olmaktadır.

Güncel olarak tek diş zirkonyum kaplama ücreti tedaviyi sürdüren hastanenin, uygulayan diş hekiminin ve en önemlisi zirkonya malzemesinin yapısı fiyatı çok değiştirmektedir.

Devlet Hastanesi Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Devlet hastanelerinde kullanılan malzemeler elbette özeldeki kadar itinalı olmamaktadır. Herkese standart zirkonyum kaplaması yapılmaktadır. Zirkonyum kaplama fiyatları bu yüzden daha düşük olmaktadır.

Devlet hastanesinde yapılan dişlerin ağza uyum süreci ve hastanın dişlere uyum süreci biraz daha uzun olmaktadır. Doktor çok iyi bir tedavi uygulamışsa bu süreç çok fazla kısalmaktadır. Özellikle özel hastaneleri cazip kılan maksimum 5 günde tedavi süresini devlet hastanesinde çalışan iyi doktorlarda sunmaktadır. Bu nedenle mutlaka araştırılarak tedavi olunmalıdır.

Zirkonyum Kaplama Diş Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları yapılan dişin renk skalasına, kalitesine ve içeriğinde kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Özellikle daha doğal görüntüler isteyen hastalar için fiyatın daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Zirkonyum dişin avantajlı özelliklerinden biride istenilen şekli almasıdır. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum dişlerin ne kadar şekil verilirse verilsin kırılması çok zordur. Dayanıklı olma özelliği de fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

Zirkonyumun özel fırınlarda işlenmesinden sonra ortaya çıkan zirkonyadan yapılan dişlerin fiyatları metalli ve metalsiz olarak fiyatlandırılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ssk?

Dişlerde estetik bir uygulama olan zirkonyum diş kaplama eskiden devlet hastanelerinde karşılanmıyorken günümüzde karşılanmaktadır.

Hastanın dilediği tüm uygulamalar doktor tarafından uygun görüldüğü sürece herhangi bir sorun olmadan tedavi uygulanmaktadır. Tedavi süreci biraz uzun olsa da çok güzel sonuçların alındığı görülmektedir.

Zirkonyum tedavisinde ortaya çıkan dişler biraz daha kalın olmaktadır. Bunlara alternatif olarak veener akrilik uygulaması yani yaprak diş uygulaması tercih edilmektedir. Fakat zirkonyum kadar sağlam olmamaktadır. Bu nedenle günümüzde yapılan araştırmalara göre hala en fazla zirkonyum dişlerin daha fazla yapıldığı görülmektedir.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button