Diş beyazlatma evde nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır, etkili olur mu? Gibi soruları çokça merak edilmektedir.

Evde diş beyazlatma, sağlıklı dişlere sahip olmak demek iyi bir yaşam sürdürmek demektir. Diş ve diş eti ile yaşadığımız sıkıntılar katlanılmayacak derece ağrıya sebep olur. Diş sağlığımızın ve dişlerimizin beyaz görüntüsünü korumak için en etkili yöntem yediğimiz besinlere dikkat etmek. Sigara içmemek, asitli içecekler tüketmemektir. Dişlerimizin lekesiz, sarı, koyu görüntü oluşumunu giderecek birçok kimyasal ürün vardır.

Evde Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma dişlerimizin koyu, bakımsız, kötü görünmesine beyaz, parlak, ışıl ışıl görüntüsünün kaybolmasına neden olan birçok sebep vardır. Dişlerde oluşan renk, ton değişikliği düzenli diş temizliği yapılarak giderilmektedir. En etkili yöntem ve yolların başında dişlerimizi aksatmadan düzenli bir şekilde fırçalamaktır.

Anında Diş Beyazlatma Evde

Anında diş beyazlatma evde dişlerimizin her zaman güzel görünmesini isteriz. Biraz sararmasında, lekelenmesinde hemen tekrar beyaz haline gelsin isteriz. Dış görünüşümüzün büyük bir parçası da gülüşümüzdür. Yüz yüze iletişimde gülüşlerimiz oldukça etkilidir. Bembeyaz, ışıl ışıl, parlak gülüşler karşı tarafta olumlu bir etki bırakır.

Sararmış, lekelenme oluşmuş, koyu renk almış dişler karşı tarafı her zaman olumsuz etkiler. Hızlı diş beyazlatma işlemi yıpranma sonucu oluşan dişlerdeki renk farklılıklarını ortadan kaldırmak için hastane veya klinik ortamında değil de evde çoğu kişide bulunan diş beyazlatma malzemeleri ile yapılan pratik çözümlerdir.

Diş Beyazlatma Evde Doğal

Diş beyazlatma evde doğal, her evde var olan bulunabilecek doğal besinler ile yapılan işlemdir. Önereceğimiz yöntemleri uygulamak demek diş hekiminize gitme gereğinin kalmadığını göstermez. Dişinizin sağlığının daha da kötüye gitmemesi için sürekli gittiğiniz bir diş hekiminize gitmeniz tavsiye edilir.

Doğal diş beyazlatma, gün içerisinde yediğimiz sararmaya sebep olan pek çok maddenin oluşturduğu hasarı azaltmak ve sigara kullanımından dolayı oluşan lekelenmeyi en aza indirmek için uygulanır. Gülüş tasarımı ve gülüş estetiği için ev tipi, kolay, doğal diş beyazlatma yöntemler şunlardır:

  • En çok tercih edilen herkesin evinde kolaylıkla yapabileceği yöntemden biri limon ve karbonat karışımıdır. Bir çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limon ile hazırlanan bu karışım hazırlandıktan sonra dişlere yavaşça uygulanır.
  • Limon ve elma sirkesi karşımı da diğer bir yöntemdir. Uygulandıktan sonra dişlerin bir parlaklık kazanmasını sağlar.
  • Yapılan araştırmalara göre hidrojen peroksit diş beyazlatmada oldukça etkilidir. Bu nedenden dolayı diş beyazlatma yönteminde kullanılması tavsiye edilir. Yüzde %3 oranında alınan hidrojen peroksit ile karbonat karıştırarak karışım hazırlanır. Koy bir hal aldıktan sonra dişlere sürülür. Birkaç dakika bekletilir. Etkisini belli edecektir.
  • Tuz da evde diş beyazlatma yöntemleri arasında kullanır. Aynı zamanda bakterileri de yok olmasını sağlar.
  • Karbonat, tarçın ve adaçayı diş beyazlatmada etkilidir. Adaçayı bitkisi iyice ufalandıktan sonra toz tarçın ve karbonat üstüne eklenir. Dişlere düzgün bir şekilde uygulanır.

Bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka bir diş hekimine başvurmakta fayda var. Her diş tipinde aynı etkiyi yaratmayabilir. Dişlerinizin daha da kötü olmasına yol açabilir.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır: Hindistan cevizi yağı bu alanda oldukça rağbet görmektedir. Özelikle Hint geleneğinde sık sık kullanılan bir yöntemdir. Kızılderililer de de ay çiçek yağı tercih edilir. Ağıza bir kaşığı Hindistan cevizi yağı alınır. Sağ sola doğru gezdirilerek dişlere yedirilir. Yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar bunu uygulamaya devam edin. Uygulandıktan sonra ağız suyla çalkalanır.

Bir günde diş beyazlatma teknikleri arasında günümüzde oldukça tercih edilen bir yöntem de diş beyazlatma kalemleridir. Dişleri beyazlatmada yarayacak olan kimyasal maddeler bir kalemde birleştirilir. Diğer yöntemlere göre biraz daha ekonomiktir. Taşınması da oldukça kolay olan bu kalem her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

15-16 yaş arası çocukların bu kalemi kullanmaması gereklidir. Diş eti kanaması olanlar ve diş etiyle ilgili sorun yaşayanlar bu kalemi kullanmamalıdırlar. Diş beyazlatma kalemi kullanırken dişlerin tamamen kuru olmasına, ıslak olmamasına dikkat etmeleri gerekir. 10 dakikalık bir süre geçmeden herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Gebe olan bayanlar kullanmamalıdır. Bebeği olumsuz etkileyebilmektedir.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button