Diş Polikliniği

Diş Polikliniği

Yazı İçeriği

Diş polikliniği, ağız ve diş sağlığı ve estetiği ile alakalı farklı branşlarda hizmetleri verir.  Ağız ve diş sağlığı merkezinde birçok farklı diş kliniği vardır.

Diş polikliniği diş eti hastalıkları, ortodonti, diş implantı, kanal tedavisi, protez diş tedavisi, diş beyazlatma ve ağız çene cerrahisi gibi bölümleri barındırır.  Diş hastanelerinde bu branşların her biri için farklı klinikler mevcuttur. Polikliniğe gelen hasta önce diş hekimi tarafından ön muayeneden geçirilir. Gerekli teşhis yapıldıktan sonra hasta gerekli bölüme yönlendirilir. Yönlendirilen bölümdeki uzman diş hekimi tarafından hastanın tedavisi başlatılır. Bazen diş tedavileri çok uzun zaman alabilir. Bu süreçte doktorun belirlediği aralıklarla kontrole gelinmeli ve doktorun tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

Ağız ve diş sağlığının insan vücuduna olan etkilerini bilmeliyiz ve sosyal çevremizle olan iletişimimiz için olumlu etkileri olduğunu dikkate almalıyız. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı konusunda kendimize gereken özeni göstermeliyiz. Çevremizdeki insanları da ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirmeliyiz. Özellikle çocuklarımızı küçük yaşta diş hijyeni konusunda bilinçlendirmeliyiz. Dişçi korkularımızı yenip diş çürükleri meydana gelmeden önlemeliyiz.

Diş Kliniği

Diş kliniği için özel diş polikliniği ararken hastalar tarafından doktorun ne kadar iyi olduğu, özel diş kliniğinin temizliği ve hijyen koşulları araştırılır. Kullanılan cihazların son teknolojiye uygun olup olmaması, kişiye özel araçların kullanılması oldukça önemlidir. Hastalar ağız ve diş sağlığı polikliniği seçmeden önce mutlaka tercih edecekleri kliniği araştırmalıdır. En basit araştırma yöntemlerinden bir tanesi forum sitelerinden klinik hakkındaki yorumları okumaktır.

Ayrıca iletişim adreslerinden hastane aranarak veya internet sitesinden verilen hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. Elbette verilen hizmet karşılığında talep edilen ücret ile karşılaştırma yapmak gereklidir. Ancak her hastanın alacağı tedavi ayrı olacağı için muayene ücreti konusunda doktor görüşü alınmadan fiyat verilmesi uygun olmayacaktır. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce doktor ile görüşülerek fiyat bilgisi alınılabilir.

Özel diş kliniklerine talebin oldukça fazlası olması sebebiyle diş hekimleri kendi kliniklerini açmayı düşünmektedir. Fakat bir diş kliniği açmadan önce size tavsiyemiz eğer yeni mezunsanız bir süre uzmanlaşmak adına bir diş hekiminin yanında çalışmanız gerekli olabilir. Ayrıca bir klinik açmanın maliyetini de göz ardı etmemek gerekir. Diş kliniği açmadan önce gerekli maliyeti sağlayacak maddi seviyede olmalısınız. Kendi kliniğini açmayı düşünen hekimlerin sağlaması gereken bazı şartlar vardır. Diş polikliniği açma şartları şu şekildedir:

  • Türk diş hekimleri birliği odasına kayıtlı olmak zorunludur.
  • Noterden serbest meslek kazanç defteri almaları gerekir.
  • Gelir idaresi başkanlığından vergi levhası alınması gerekir.
  • Sosyal güvenlik kurumundan tescil yaptırılmalıdır.
  • Gerekli vergileri zamanında ve gereken şartlarda ödemesi gerekir.
  • İl sağlık müdürlüğüne ve diş hekimleri odasına bildirimde bulunulması gerekir.

İstanbul Diş Klinikleri

İstanbul diş klinikleri açısından oldukça zengindir. Tabi bu diş klinikleri arasında seçim yaparken doğru kliniği seçmek de önemlidir. Özel Dental Park diş hastanesi Ümraniye, Dudullu ve Esenevler şubeleri ile İstanbul’daki diş poliklinikleri içerisinde son teknolojiye sahip ve uzman hekimlerle İstanbul en iyi diş klinikleri arasındadır. Özellikle zamansız başlayan diş ağrıları sebebiyle insanlar açık diş kliniği bulmakta bazen zorluk çekmektedir. Özel Dental Park Diş Poliklinikleri şubeleri ile travma ve acil oluşan durumlarda acil diş polikliniği hizmeti de vermektedir.

İstanbul Anadolu Yakası diş poliklinikleri arayanlar DentalPark diş kliniklerinden hizmet alabilir. Size en yakın diş polikliniği hangisi öğrenmek için poliklinikler sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Dental Park Diş Hastanesi ilk şubesini 2013 yılında açmış ve Esenevler Dental Park şubesiyle hizmete sunmuştur. Dudullu Dental Park Ümraniye’de 2017 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Diş hekimlerimizin başarılı çalışmalarından ve müşteri memnuniyetinden dolayı yoğun hasta talebi olmuştur. Bu nedenle 2020 yılında ilçe merkezinde de Ümraniye Santral Dental Park hizmet vermeye başlamıştır. Açıldığı ilk günden bu yana diş hastanemizde 20 binden fazla hastaya hizmet verilmektedir. İleri teknolojik cihazlar ve laboratuvarlar ile Özel DentalPark Diş Poliklinikleri hastalarından tam not almış bir kuruluştur.

Özel Dental Park Diş Polikliniği en önemli prensibi hasta memnuniyetidir. Ve bu yönde hastaların talepleri de dikkate alınarak hizmet kalitesi arttırılır. Kalite, hijyen ve güvenden asla taviz vermeden hastalarına üst düzey hizmet vermeye 2020 yılında yapılan yeni Ümraniye diş polikliniği ile devam etmektedir.

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın!