Dişçi Randevu

Dişçi randevusu almak zaman zaman zor ve zahmetli gelebilmektedir. Ancak, ağız ve diş sağlığı önemli ve hiç ertelenmemesi gereken bir alandır.

Herhangi bir diş ya da ağız problemi yaşadığınızda dişçi randevu alarak mutlaka gerekli kontrolleri ve tedavileri yaptırmalısınız.

Günümüzde pek çok randevu seçeneği olduğu için süreç çok kolay ilerlemektedir.

Dişçi Randevusunda Ne Beklemeli?

Diş hekimini ziyaret etmek korkulacak bir şey olmak zorunda değildir. Diş hekimleri ve hijyenistler size yardım etmek için çalışırlar ve genellikle dişçi ziyaretinizi mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışırlar.

Günümüzde, bazı muayenehaneler film ya da televizyon izlemek bile mümkündür. Ayrıca, özel dişçiler, yapılması gereken şeyleri birkaç ziyarete bölerek, tek seferde kişinin daha az stres olmasını sağlamak gibi kişiye özel imkanlar da sunabilmektedir.

Ağrı gibi sorunlar için ise operasyona uygun ağrı kesici veya yatıştırıcı seçenekler vardır.

Rutin bir randevuda, diş hekimi göğsünüzü plastik veya kâğıt bir bezle örter. Bir tepsi metal ve belki de ultrasonik aletler görmek mümkündür. Diş hekimi, bunları, bir seferde bir diş üzerinde çalışacak şekilde, yüzeylerde ve diş eti çizgisi boyunca sert plak ve tartar birikimlerini kazımak için kullanır. Dişlerin arasında da diş ipi kullanılması mümkündür.

Temizleme esnasında, çeneniz veya ağzınız ağrıyorsa, diş hekiminize bildirmeniz önemlidir. İhtiyacınız olduğunda dinlenme molaları da talep edebilirsiniz.

Ancak, unutmamak gerekir ki hastanın durumuna göre ve tercih edilen tedavi yöntemine göre dişçi randevularının nasıl ilerlediği de değişebilir.

Dişçiye vaktinde gitmek sizi daha iyi sağlığa yaklaştırır ve sizin daha güvenle gülümsemenizi sağlar.

Devlet Hastanesi Dişçi Randevu

Diş bölümüne sahip devlet hastanelerinden ya da doğrudan devlete bağlı ağız ve diş sağlığı hastanelerinden dişçi randevusu alınabilir. Devletten randevu alabilmek için tercih edilebilecek farklı yöntemler vardır.

Telefon aracılığıyla randevu almak isteyen kişiler 182’yi arayarak operatörler aracılığı ile randevu alabilir.

Buna alternatif olarak e-nabız üzerinden ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden giriş yaparak randevu alabilirler.

Devlet hastanelerinde pek çok işlem ücretsiz gerçekleştirilebiliyor olsa bile randevu bulmak çok zor olabilmektedir. Dişçi randevusu bulabilmenin zor olmasından kaynaklı olarak uygun fiyatlı özel hastanelerde tedavi olmayı seçen birçok hasta vardır.

Özel Hastane Dişçi Randevu

Özel hastanelerden dişçi randevusu almak daha kolay olabilmektedir. Size uygun olan neredeyse her saat ve güne randevu bulmak mümkün olabildiği için işinizi, okulunuzu ya da sosyal hayatınızı aksatmadan tedavi olabilirsiniz.

Diş randevusu almak için online randevu sayfamıza gidebilir ya da iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sohbete başla!
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button